iOS 12 Beta 8

iOS 12 beta sürümleri sıralı bir şekilde devam ederken son yayınlanan beta sürümünde ciddi bir sorun ortaya çıkmıştı. iOS 12 Beta 7 olarak yayınlanan yeni sürümle beraber beta sürümlerinde ilk defa önemli değişikliklere de adım atılmıştı. Bu konuda en büyük değişikliğin ise FaceTime sisteminde getirilecek olan 32 kişiye kadar grup görüşme özelliğinin iptal edilmesi olduğunu görmüştük.

Fakat tüm değişiklikleri bir yana iOS 12 Beta 7 serisi sorunlu bir beta oldu. Yayınlandığı ilk günden uygulama sorunlarıyla gündeme gelen ve telefonların donmasına neden olan sürümün iptal edildiğini açıklamıştık. Hemen düzenlemelere geçen Apple’ın aradan geçen birkaç gün sonra iOS 12 Beta 8 sürümünü yayınladığı belirtildi.

iOS 12 Beta 8 Neler Sunuyor?

iOS 12 Beta 7 serisinin iptal edilmesinden sonra merakla beklenen düzenleme iOS 12 Beta 8 sürümüyle beraber gelmiş oldu. Yeni beta sürümünün yayınlanmasının ardından ise değişikliklerin neler olduğu merak konusu oldu.

iOS 12 Beta 8

Hemen belirtelim iOS 12 Beta 8 sürümünde bir değişiklik söz konusu değil. Bu sürüm beta 7 serisinde yaşanan sorunun düzeltilmiş olduğu bir sürüm. Beta 7 serisinde yer alan değişiklikler olduğu gibi sabit kalmış. iOS 12 Beta 8 sürümünde, eski sürümde yer alan hatalarda giderilmiş.

Yani düzenleme için bir güncelleme yayınlanmış. Hemen kötü haberi de verelim. Bu sürümde de FaceTime 32 kişilik grup görüşme özelliği kaldırılmış durumda. Bu da aslında bir hata olmadığını, Apple’ın FaceTime kararının geçerli olduğunu gösteriyor. FaceTime için grup görüşme özelliğinin ne zaman geleceği ise tam anlamıyla bir soru işareti. Bunun için final sürümünden sonraki güncellemelerden söz ediliyor.

İlginzi Çekebilir: Apple Watch 4 Yeni Çiplerle Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?