iOS 12 beta 5

iOS 12 beta 5 sürümü geliştiriciler için yayınlandığı andan bu yana sürekli gündeme gelmeye devam ediyor. Öyle ki geliştiriciler bu sürüm için çalışmalara devam ediyor ve iOS 12 beta 5 kodları tek tek inceleniyor. Bunun nedeni daha önce de açıkladığımız gibi yeni özellikler hakkında ipuçları almak.

Böylece sadece iOS 12 ile gelecek değişiklikler hakkında değil, yeni ürünler hakkında da bilgi almak mümkün oluyor. Son olarak AirPods 2 hakkında bilgileri ortaya çıktığı kodların içerisinde bu kez yeni iPad modelinin tasarımı konusunda detaylar ortaya çıktı. iOS 12 beta 5 içerisinde yer alan bilgilere göre yeni tabletin tasarımı beklenen tasarıma çok yakın olacak.

Ayrıca bakınız: iOS 12 Rehberi

Yeni iPad Tasarımı Değişiyor

Hem kodlarda yer alan bazı ifadeler hem de iPad modelleri için yapılan ikon düzenlemeleri, yeni tasarımı ortaya koyuyor. Eski ikonlarda Apple’ın iPad serisinde oldukça geniş çerçevelere yer verdiği ve bunun yanında ön kısımda bir menü tuşu olduğunu vurguladığını görüyoruz. iOS 12 beta 5 sürümü sonrasında ortaya çıkan yeni ikonlarda ise tasarımın değiştirildiği görülüyor. Tasarım kısmında kalın çerçevelerin yerini çok daha ince çerçevelere bıraktığı görülüyor.

iOS 12 beta 5 iPad

Çerçeveler iPhone X akıllı telefonlarında yer alan çerçeve yapısına oldukça yakınlığı ile dikkat çekiyor. Bunun dışında vurgulanan bir diğer nokta ise menü tuşu kısmı. Paylaşılan yeni ikon görsellerinde Home tuşu bölümünün kaldırıldığını ve bu alanda kullanılan çerçevenin çok daha inceldiğini gösteriyor.

Yeni akıllı telefon modellerinde yer alması beklenen Face ID bölümü için ise kesin bilgiler elde etmek mümkün değil. Sadece görsellere bakacak olursak Face ID için özel bir bölüm ayrılmadığını da görüyoruz. Zaten ikon görsellerinde de böyle bir vurgu yapılmış değil. Fakat daha önce paylaşılan iOS 12 beta 5 kodlarının içerisinde de Face ID sisteminin net bir şekilde ortaya çıktığını görmüştük. Yeni model için tanıtım sonrasında tasarımı daha detaylı inceleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir: 2018 iPhone Modelleri Ne Zaman Tanıtılacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?