iOS 12

Apple’ın yeni beta sürümü olarak gösterilen iOS 12 Beta 4 sürümü dün gece saatlerinde yayınlandı. Çok kısa bir süre önce yayınlanan yeni beta sürümüyle beraber genel olarak bir yenilik sunulmadığını daha önce belirtmiştik. Çok önemli bir yeni özelliği olmayan beta sürümün, buna karşın bazı hataları olduğundan da söz ediliyor. Geliştiricilerin iOS 12 Beta 4 sürümü için yaptıkları ilk testlerde sıkıntı çıkaracak hataların bulunduğu yönünde bilgiler almaya başladık. Söz konusu sorunlara bakalım.

Ayrıca bakınız: iOS 12 Rehberi

iOS 12 Beta 4 Sorunları Neler?

Yeni beta sürümünde ortaya çıkan en büyük sorun Screen Time sisteminde karşımıza çıkıyor. söz konusu sistem, akıllı telefonunuzda ne kadar zaman harcadığınızı gösteriyor. Telefonda ne kadar zaman harcadığınızı ortaya çıkardığı gibi sistem sayesinde kullanım analizleri de elde edilebiliyor.

Fakat güncelleme sonrasında bu uygulamada bazı sorunların yaşandığı belirtiliyor. Bu noktada sistem üzerinden veri akışının gerçekleştirilemediği bilgisi var. Geliştiricilerin testlerinde göre uygulamada yaşanan veri akışı sorunu sadece yeniden başlatma işlemi sonrasında düzeliyor. Apple’ın önerisinin de aynı olduğunu ekleyelim.

iOS 12 Beta 4

Yeni sürüm için ortaya çıkan ilk sorun bu olsa da tek sorun bu değil. iOS 12 Beta 4 sürümüyle beraber Siri Shortcuts ve CarPlay sisteminin beraber çalışmadığı, daha doğrusu sorunlu bir şekilde çalıştığı konusunda bilgi var. Fakat bu kısımda yaşanan sorunun detayları açıklanmış değil. Tüm bu sorunların dışında son olarak iPhone X modellerine ait bir sorun dikkat çekiyor.

Bu soruna göre kilit ekranında bazı bildirimlerin ve sembollerin hatalı olarak gösterilebileceğinden söz ediliyor. iOS 12 Beta 4 sürümünde yer alan bu sorunlar, muhtemelen herkese açık sürümde bulunmayacak. Apple’ın düzenlemeler için çoktan çalışmalara başladığı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 Beta 4 Yayınlandı! Değişiklikler Neler?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?