iOS 12 Beta sisteminizi güncelleyin hatası

Son birkaç haftadır Apple’ın yazılım konusunda bir hayli hızlandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Firma daha önce yayınladığı iOS 12 Beta 7 sürümünde ortaya çıkan hata nedeniyle bu sürümü iptal etmesinin ardından, işleri bir hayli hızlandırdı. İlk olarak beta 7 iptalinin hemen arkasından beta 8 sürümü yayınlandı. 1 hafta içerisine ise iOS 12 Beta 9 yayınlandı. Ardı ardına yayınlanan yeni beta sürümlerinden hemen sonra bu kez iOS 12 Beta 10 yayınlandı.

Böylelikle yaklaşık 14 gün içerisinde tam 4 yeni beta sürümü gördük. Ardı ardına betaların gelmesi, Apple’ın iOS 12 finaline yaklaştığının da bir göstergesi. Hemen iOS 12 Beta 10 için detaylara geçelim.

iOS 12 Beta 10 Değişiklik Getirdi Mi?

Çok kafa karıştıran kısımdan başlayalım. Ne yazık ki iOS 12 Beta 10 sürümünden sonrada FaceTime kısmında herhangi bir değişiklik yapılmadığı görülüyor. Tam 3 betadır bu kısımda bir değişiklik yapılmaması, haliyle 32 kişiye kadar grup görüşme özelliğinin aktif edilmemesi, Apple’ın iOS 12.1 ya da iOS 12.2 gibi büyük güncellemelerde bu özelliği sunacağını gösteriyor.

iOS 12 Beta 10

Neredeyse testler tamamlanmak üzere ve artık iOS 12 final sürümünün yayınlanmasına 1 aydan az bir süre kaldı. Bu nedenle FaceTime özelliğinin artık ana sürümde gelmeyeceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Bunun dışında yeni betanın boyutunun ise sadece 70 MB olduğunu görüyoruz. Genelde 300 MB üzerinde boyutlarını görmeye alıştığımız işletim sisteminin, hata düzenlemeleri ve performans konusunda bazı iyileştirmeler getirdiğini söyleyebiliriz.

Diğer bir taraftan bu sürümle beraber büyük bir güvenlik açığı kapatılmış olabilir. Çünkü bu şekilde ara güncellemeler, Apple’ın alışkanlık haline getirmiş olduğu bir durum değil. Ayrıca boyutunda 70 MB seviyesinde kalmış olması bu durumun en net göstergesi. Şimdilik bahsettiğimiz değişikliklerin dışında ekstra bir özellik yok gibi gözüküyor. Yeni bir özellik ortaya çıkacak olursa, siteden takip edebilirsiniz. Yenilikleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Ek: Aynı zamanda herkese açık iOS 12 public beta 8 sürümü de yayınlandı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?