iOS 12.4 güncellenmesi tüm iPhone, iPad ve iPod Touch modelleri için yayınlandı. Apple sunucularından indirilebiliyor. Bu yazılım güncellemesi birçok beta testinden sonra geldi. Böylece daha önce karşılaşılan bazı sorunlar ve hatalar giderilirken, performans iyileştirmeleri yapılmış oldu.

iPhone’dan iPhone kablosuz kolay transfer özelliği gibi  yeni özellikler de bu güncelleme ile geldi. Bu sayede iCloud veya iTunes yedeği olmaksızın eski iPhone’unuzdaki içerikleri yeni aldığınız iPhone’unuza transfer edebiliyorsunuz. Bu konudaki yazımız için tıklayın:

Aşağıdaki IPSW linklerini kullanarak iOS 12.4 doğrudan indirebilirsiniz. İndirdiğiniz bu sürümü çeşitli yollarla iOS aygıtınıza yükleyebilirsiniz.

iOS 12.4’ü nasıl yükleyeceksiniz?

En kolay IOS sürüm güncelleme yöntemi doğrudan telefonunuz üzerinden yapabileceğiniz OTA güncellemesi. Bunun için ya telefonunuza gelen güncelleme bildirimini kabul edeceksiniz ya da aşağıdaki yoldan güncellemeyi siz başlatacaksınız.

Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu takip ederek yazılım güncelleme penceresini açın. Gelen ekranda İndir ve Yükle seçeneğini seçin. Cihazınızın şarjı %50’nin üzerinde değilse cihazınızı şarja takmanız gerekmektedir. Ayrıca depolama alanınızın da en az 915 Megabayt olması gerekmektedir. İTunes üzerinden yapacağınız güncellemede bu sorunu yaşamazsınız. Ayrıca daha üst bir sürüm yüklediyseniz, bu linkler üzerinden eski sürüme dönmeniz mümkün. (Apple imzaları kapatmadığı sürece)

Bazı tecrübeli kullanıcılar IPSW linkleri üzerinden doğrudan güncelleme yapmak isteyebilirler.  Bu işlemi yapmak için iTunes ve USB kablosuna ihtiyacınız olduğunu önceden belirtelim.

iPhone

iPad

iPod touch

Merak edenler için:

IPSW nedir? Güvenli midir?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?