iOS 12.4.3 Sürümü Yayınlandı

2
1503
iOS 12.4.3

Apple’ın yeni işletim sistemi güncellemeleri yayınlandı. Bu noktada markanın iOS 13.2 sürümünü yayınladığını görmüştük. Yayınlanan yeni sürümün, hataları giderdiği ve bazı önemli yenilikleri de kullanıma soktuğunu görmüştük. Yeni işletim sistemi güncellemesinin hemen sonrasında bir güncelleme daha geldi. Beklenmedik bir şekilde iOS 12.4.3 sürümünün de yayınlandığını gördük.

Güncelleme desteği biten eski işletim sistemi sürümünün güncelleme almasıyla beraber eski iPhone ve iPad kullanıcıları da güncelleme bildirimi ile karşı karşıya kaldığını gördük. Peki, iOS 12.4.3 neden yayınlandı? Bu sürümle beraber sunulan değişiklikler neler oldu?

iOS 12.4.3 Güvenlik Güncellemesi Getiriyor

Yeni güncellemenin ana noktası güvenlik. Apple tarafından açıklanan sürüm notlarında da doğrudan bu yönde bilgi veriliyor. Güncelleme hiçbir yenilik sunmuyor. Bunun yerine güvenlik odaklı bir yamalama yapılıyor.

Muhtemelen bu güvenlik yaması da GPS özelliği ile alakalı. Daha önce iOS 10 işletim sistemi için de bir güncelleme yayınlandığını görmüştük. iOS 10 için yayınlanan güncelleme GPS hatası odaklı olmuştu. Eski modellerde yer alan bir GPS hatasını gidermek ve güvenlik sorununa neden olabilecek durumu ortadan kaldırmak için düzenleme yapılmıştı.

iOS 12.4.3

Benzeri bir durumun iOS 12 sürümünü kullanan cihazlar için de yapıldığı düşünülüyor. iOS 12.4.3 sürümünün bu noktada yüklenmesi oldukça önemli. Yeni güncellemenin geldiği modelleri de belirtelim.

  • iPhone 5s
  • iPhone 6
  • nesil iPad Air
  • nesil ve 3.nesil iPad Mini
  • nesil iPod Touch

Daha eski ve daha yeni akıllı telefonlar ve tablet modellerini kapsamayan güncellemenin şu an için destekli cihaza sahip olan tüm kullanıcılara dağıtılmış olduğunu da ekleyelim. iOS 12.4.3 sürümü hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkar ya da sürüm notları değişirse, bilgi vereceğiz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Yeni Bir Ekran Teknolojisiyle Gelecek

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?