Geliştiriciler için yayınlanan beta güncellemeleri tüm hızıyla devam ediyor. Apple’ın bu konuda en yoğun çalışmayı yaptığı işletim sistemi sürümü iOS 12 işletim sistemi. 25 Mart etkinliğinden sonra iOS 12.2 sürümünü yayınlayan firma, bir sonraki güncelleme olacak olan iOS 12.3 sürümü için de kolları sıvamıştı. Son olarak beta 2 güncellemesi yayınlanan güncellemenin bu kez iOS 12.3 Beta 3 sürümü yayınlandı. Mini değişiklikler ve bazı servis güncellemeleri getiren güncellemenin detaylarına bakalım.

iOS 12.3 Beta 3 Neler Sunuyor?

Yeni beta sürümünde ilk değişiklik, servisler kısmında karşımıza çıkıyor. iOS 12.3 Beta 3 sürümüyle beraber TV uygulamasının tasarımı değiştiriliyor. Biraz daha kolay ulaşılabilir menülerin sunulduğunu söylemek gerekiyor.

Ayrıca yeni tasarımda, ana ekran üzerine Apple TV+ uygulamasının eklendiğini de görüyoruz. Bu kısımda yapılan güncelleme, Apple TV Remote ve Wallet gibi uygulamalar için tasarımsal değişikliklerin sunulmasını da sağlamakta.

iOS 12.3 Beta 3

Kısacası servis kısmında önemli bir düzenleme söz konusu. Servis kısmında yapılan bu düzenleme güncellemesinin Apple TV ile öne çıktığını görmüş olsak da söz konusu güncellemelerin, diğer yeni servisler için de mini düzenlemeleri söz konusu.

Bunun dışında güncellemelerin hem kararlılık hem de güvenlik konusunda yeni düzenlemeler sunduğunu da ekleyelim. iOS 12.3 Beta 3 sürümünü yüklemek için mutlaka UDID kaydığınızı yapmanız gerekiyor. Herkes için yayınlanan final sürümünün ne zaman geleceği konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir: İşte İlgi Uyandıran iPhone Z Konsepti

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?