Apple kısa süre öncesinde yeni işletim sistemi güncellemesini yayınlamıştı. Marka iOS 12.3 sürümü için beklenen güncelleme açıklamasını yapmasının hemen ardından bu sürüm için değişikliklerin yer aldığı sürüm notlarını da yayınladı.

Fakat ilk sürüm notlarında da kullanıcı mesajlarında da bazı hataların yer aldığı ortaya çıktı. Bu konuda bir çalışma yapan markanın hemen yeni güncellemeleri yayınladığını gördük. iOS 12.3.1 sürümünün yayınlanmasıyla beraber mevcut hatalarda giderilmiş oldu.

iOS 12.3.1 Hangi hataları Düzeltiyor?

Yeni güncelleme, tam olarak bir ara güncellemesi olarak yayınlandı. iOS 12.3.1 güncellemesiyle beraber çok önemli hatalar olmasa da bazı arama hataları düzeltiliyor. İlk etapta VoLTE üzerinde yapılan aramalarda yaşanan sorunların giderildiğini görüyoruz.

Bu hataların düzeltilmesinin dışında iOS 12.3.1 sürümünün bilinmeyen numaralar için yaşanan sorunlarında önüne geçtiği görülüyor. Yeni güncellemelerle beraber tüm bu sorunların giderildiğini ve arama kısmında herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını görüyoruz.

iOS 12.3.1

Apple tarafından doğrudan yapılan bir açıklama yok ancak güncellemenin bazı güvenlik açıklarını da kapattığı belirtiliyor. Muhtemelen çok büyük olmayan bu güvenlik açıkları tespit edilir edilmez yeni güncelleme hazırlandı ve kısa süre sonra yayınlandı.

Şu sıralar iOS 12.4 sürümü için hazırlıkların devam ettiğini de ekleyelim. Bu güncelleme için de bir WWDC 2019 etkinliğini beklemek gerekecek. Etkinlik sonrasında iOS 12.4 sürümünün final serisinin yayınlandığını görmek mümkün olacak. Fakat bu güncellemenin çok önemli bir yenilik sunması beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 13 Final Sürümü Ne Zaman Gelecek?

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?