iOS 12.2 ile Apple News Magazines Geliyor

0
90
Apple News Magazines

Apple’ın iOS 12 güncellemelerinde son perde, geçtiğimiz Perşembe günü açılmış ve iOS 12.2 beta sürümü yayına alınmıştı. Belli başlı hataların önüne geçeceği ve bazı ufak yenilikleri kullanıma alacağı belirtilen iOS 12.2 sürümünün yayınlanmasının ardından, bazı önemli değişikliklerinde yapılacağı ortaya çıktı. Markanın bu noktada en büyük yeniliklerinden birisi de Apple News Magazines servisi olacak. Daha önce birkaç kez iddiaları gündeme gelen Apple News Magazines servisi için yeni sürümle beraber arayüz tasarımlarının ortaya çıktığını söylemek yanlış olmaz. Arayüz tasarımlarının ortaya çıkmasının ardından birçok detayı da elde etme şansımız oldu.

Apple News Magazines Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi Apple News Magazines servisi bir dergi abonelik servisi olacak. Mantık Apple Music sistemiyle aynı olacak. Yani kullanıcılar yine Apple’ın sunacağı dergilere abone olabilecek ve servis üzerinden dergilerini okuyabilecek.

Şu an için çok geniş bir ağa sahip olmayacağı belirtilen servisin içerisinde Vogue, Bon Appetit, Shape gibi yayıncıların da çeşitli içerikleri bulunacak. Zaman içerisinde servis içerisinde yer alan dergilerin ve yayınların sayısının bir hayli artması bekleniyor. Betada yer alan detaylara göre hem Apple Music içeriklerinin hem TV şovlarının hem de dergilerin içeriklerinin bulunacağı her şey dahil bölümlere de yer verilecek.

Apple News Magazines

Yine iTunes Store hesabıyla ilişkilendirilerek kullanılacak olan Apple News Magazines, final sürümüne kadar geliştirilmeye de devam edecek. Şimdilik bu seride nasıl geliştirmeler yapılacağını bilemiyoruz ancak muhtemelen bölge sınırlamaları olacak. Yani hemen tüm dünyada kullanılacak bir içerikten söz etmek pek mümkün değil gibi gözüküyor. En azından iOS 13 işletim sistemine kadar ağ genişletilmeye devam edecektir.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here