iOS 12.2 final güncellemesi yayınlandı. Beta sürümlerinden sonra gelen final güncellemesi, yeni animojiler ve bir takım yeni özellikleri kullanıma sokmuştu. Açıklanan sürüm notlarının dışında kalan yeniliklerde yavaş yavaş keşfedilmeye başladı. Son yenilik ise cihazın garanti süresi sistemiyle ilgili oldu. Buna göre artık garanti sorgulama sayfasıyla uğraşmak gerekmeyecek.

Garanti Durumu Ayarlar Sayfasında

iOS 12.2 güncellemesinden önce, iPhone ve iPad serisinin garanti durumunu kontrol etmek için garanti sayfasına gitmeniz ve cihazınızın seri numarasını da girmeniz gerekiyordu. Fakat bu düzenleme iOS 12.2 sürümüyle son buldu. Yeni sürümle beraber yapacağınız işlemler çok daha kolaylaştırıldı.

iOS 12.2

Sadece ayarlar menüsüne girmeniz ve ardından da hakkında kısmına girmeniz gerekiyor. Hakkında bölümüne girmenizin ardından garanti sürenizin direk olarak bu karşınıza çıktığını göreceksiniz. Sınırlı garanti olarak yazan sekmede, cihazınızın garantisinin biteceği son tarih gösteriliyor.

Garanti süresi konusunda yapılan bu değişikliğin dışında daha ne gibi değişikliklerin olduğu zaman içerisinde ortaya çıkacak. Bunun için bir süre daha performans testlerini takip etmek gerekiyor. Şimdilik güncellemenin cihaz performansını arttırdığını ve bu mini düzenlemelerle beraber başarılı bir grafik çizdiğini söyleyebiliriz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?