iOS 12.1 Yeni iPad için Tarih Verdi

0
227
12.9 inçlik iPad Pro (2018)

iOS 12 işletim sistemi yayınlanır yayınlanmaz, yeni bir beta sürüm güncellemesi de karşımıza çıktı. Apple’ın ilk güncellemesi iOS 12.1 sürümü oldu. Beta 1 sürümü olarak karşımıza çıkan yeni sürümle beraber belli başlı hatalar için düzenlemeler yapıldı. Geliştiriciler için yayınlanan iOS 12.1 beta sürümü ise hemen incelemeye alındı.

Geliştiriciler iOS 12.1 beta sürüm için tüm kodları incelemeye başladı ve bu incelemenin sonucunda çok önemli bilgiler elde edildi. Yeni beta sürümü sonrasında 2018 iPad modelinin çıkış tarihi kodlar içerisinde ortaya çıktı.

2018 iPad Ne Zaman Tanıtılacak?

Yeni iPad modelinin ne zaman tanıtılacağını gösteren kod satırında, “iPad2018Fall” ifadesinin bulunduğu belirtiliyor. iOS 12.1 beta sürümü içerisinde yer alan bu kod, yeni iPad modelinin Eylül sonu ile Aralık sonu arasında geleceğini gösteriyor. Öyle ki daha önce de markanın bu alanda etkinlik takvimi belli olmuş ve hemen hemen aynı takvim elde edilmişti.

iOS 12.1 iPad

Aynı takvimin iPad 2018 modeli içinde geçerli olacağından söz ediliyor. iOS 12.1 beta kodları içerisinde yer alan ifade de bunun bir göstergesi olarak belirtiliyor. Yeni modelin tasarımı ya da özellikleri kısmında iOS 12.1 içerisinde tek bir tek ortaya çıkmış durumda. Tanıtım tarihi için ortaya çıkan kodlarda bu bölümde yer alıyor.

Bu bölüm Memoji Sync olarak isimlendirilmiş ve muhtemelen Memojiler için farklı cihazlar arasında senkron özelliği getirecek. Kesin olarak açıklanmış değil ancak yeni iPad modellerinde de bu özelliğin yer alması bekleniyor. Yeni iPad tanıtılacak olursa, zaten iOS 12 yüklü olarak gelecektir.

İlginizi Çekebilir: iOS 12.1 Beta 1 Yayınlandı! İşte Erken Gelen Beta

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Aracı Videosu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?