iOS 12.1 Public Beta Yayında – Hangi Hatalar Düzelecek?

2
292
iOS 12.1 Public Beta

iOS 12 işletim sistemi yayınlandı ve yayınlanmasının üzerinden 1 gün geçmesinin ardından iOS 12.1 beta sürümü geliştiricilere açıldı. 1 gün sonra yeni beta sürümünün yayınlanması, Apple’ın elini çabuk tutacağını da göstermişti. Markanın yeni akıllı telefon modelleri için ayrı bir çalışma yapmasının yanı sıra, eski modeller için optimizasyon çalışmalarına devam ettiği görmüştük.

Bu arada eski iPhone modellerini kullanıyorsanız, aşağı ekleyeceğimiz linkten iOS 12’nin hız farkına bakabilirsiniz. Beta sürümüne geri dönecek olursak, bu kez gündemimizde iOS 12.1 Public Beta sürümü var. Herkese açık olarak yayınlanan beta sürümüyle beraber iOS 12.1 hakkında çok daha fazla bilgi elde etme şansımız oldu.

Bakınız: iOS 12 Eski Nesil iPhone Modellerini Hızlandırdı Mı?

iOS 12.1 Neler Getirecek?

iOS 12.1 Public Beta sürümü sonrasında doğrulanan beklentilerden söz edelim. iOS 12.1 güncellemesiyle beraber karşımıza çıkan ilk değişiklik grup FaceTime özelliği olacak. Takip eden kullanıcıların yakından bileceği gibi iOS 12 için grup FaceTime özelliği tanıtılmış, sonrasında ise yeni sürümlerle beraber geleceği söylenerek ana sürümde yayınlanmamıştı. Sistem üzerinde biraz daha çalışan Apple, iOS 12.1 Public Beta ile kesin olarak özelliği getireceğini kanıtlamış oldu.

iOS 12.1 Public Beta

Bir diğer yeniliğin ise memoji kısmında olması bekleniyor. iOS 12.1 sürümü sonrasında, cihazlar arasında etkileşimli olarak çalışacak bir memoji sistemini görebiliriz. Bunun için kesin bilgiler yok ancak kodlar içerisinde bazı ipuçları var.

Hangi Hatalar Düzelecek?

iOS 12 işletim sistemi, iOS 11 serisine göre çok daha az hatayla geldi. Buna rağmen tamamen hatasız bir işletim sistemi sürümü söz konusu değil. Haliyle iOS 12.1 güncellemesi sonrasında bazı hataların giderilmesi de bekleniyor. Beklentilerimiz;

  • Eski modellerde yaşanan aşırı pil tüketiminin önüne geçmek
  • Rehberde “H” harfi sorununun düzelmesi
  • Bazı modellerde yer alan internet sorunlarının çözümü.
İLGİLİ HABER:  Apple Watch 2 Satışları Başladı

Yeni sürümün yayınlanması için bir süre daha beklememiz gerek. Muhtemelen 6-7 beta göreceğiz.

 

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?