iOS 12.1 FaceTime Açığı ve Yapılacaklar

0
192
iOS 12.1

iOS 12 işletim sistemi FaceTime için yeni bir dönemin başlamasını sağladı. iOS 12 güncellemesinden sonra FaceTime grup görüşme özelliği geliştirildi ve çok yüksek sayıda kullanıcıya kadar destekler sunuldu. Bunun dışında genel kullanımda ve bazı menülerde de düzenlemeler yapıldı.

iOS 12 için yayınlanan güncellemelerde de FaceTime için geliştirmelerin devam ettiğini gördük. Bu sürümlerden birisi de iOS 12.1 güncellemesi olmuştu. Tam anlamıyla grup görüşmesini kullanıma alan güncellemenin getirdiği yenilikler ve düzenlemelerin bir kez daha gündeme gelmesini sağlayan ise bu güncellemede yer alan bir açık oldu.

iOS 12.1 FaceTime Açığı

iOS 12.1 sürümünü kullanan bir iPhone ya da iPad cihazınız varsa FaceTime açığı sizi de etkileyecektir. Kullanıcıların fark ettikleri açık, bir nevi arama alan kişilerin dinlenmesine neden oluyor. Açık nedeniyle gelen aramayı kabul etmeseniz bile karşı tarafa ses gönderiliyor. Yani aramayı cevaplamasanız bile sesiniz fark etmeden iletilmiş oluyor.

iOS 12.1

Grup FaceTime aramalarında geçerli olan bu açık, doğrudan Apple tarafından da kabul edilen bir açık. Apple bu sorunun kabul edilmesine karşın iOS 12.1 sürümünü kullananlar için mini bir güncelleme hazırlığı içerisinde. Yeni sürüm güncellemeleri için zaten düzenleme yapılacak ancak genel olarak FaceTime için de bir düzenleme şart gibi gözüküyor.

Bu düzenleme yapılana kadar ise FaceTime uygulamasını devre dışı bırakmak en iyi yol gibi gözüküyor. Bunun için Ayarlar ve FaceTime menüsünü kullanmanız yeterli. Güncelleme geldiği zaman haberimizi güncelleyeceğiz.

İLGİLİ HABER:  iOS 12.1 Beta 5 Nasıl Yenilikler Getiriyor?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?