iOS 12.1 Beta 4

Apple ardı ardına yeni güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Firma geçtiğimiz günlerde önemli bir düzenleme güncellemesi yayınladı. iOS 12.0.1 sürümü olarak yayınlanan yeni düzenleme güncellemesiyle beraber başta pil sorunu olmak üzere birçok sorun ortadan kalkmış oldu. iOS 12.0.1 düzenleme güncellemesinin hemen ardından ise bu kez yeni bir beta güncellemesi yayınlandı. iOS 12.1 Beta 3 sürümünü yayınlayan Apple, iOS 12 için bir adım daha atmış oldu. Yeni beta sürümü yeniliklerinden söze başlayalım.

iOS 12.1 Beta 3 Neler Sunuyor?

Beta sürümünde her zaman olduğu gibi şaşırtıcı bir yenilik yok. Buna karşın yeni beta sürümüyle beraber gelecek de nasıl özelliklere yer verileceği konusunda çok önemli ipuçları var. Güncelleme sonrasında ilk olarak derinlik denetimi özelliği için adım atıldığı görülüyor. Yeni iPhone modellerinden sonra ortaya çıkan derinlik denetimi özelliği, çok daha başarılı portre çekimleri yapılmasına izin veriyor. Arka fon tamamen bulanıklaştırılabiliyor.

iOS 12.1 Beta 3

Bu özelliğin sadece çekilen fotoğrafı düzenleme aşamasında kullanılabildiğini görüyorduk. Fakat güncelleme sonrasında bu özellik çekim sırasında da kullanılabilir olacak. Tek yapmanız gereken çekim sırasında belirlenen tuşa basmak olacak.

iOS 12.1 Beta 3 güncellemesiyle ortaya çıkan başka önemli bir yenilik yok. Grup FaceTime görüşme özelliği, yeni emojiler gibi artıları zaten biliyoruz. Bunlar final sürümüyle beraber kullanıma girmiş olacak. Şimdilik iOS 12.1 Beta 3 ile genel düzenlemelerin yapıldığını ve çok sık yaşanan şarj sorunları için de bazı önlemler alındığını söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: iOS 12.0.1 Düzenleme Güncellemesi Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?