Apple’ın açıkları kapatmak için yeni bir ara güncelleme yayınlayacağı haberi geçtiğimiz haftanın gündemine oturmuştu. Markanın FaceTime üzerinde yer alan ve uygulamayı dinleme cihazı haline getiren açık üzerinde çalıştığı ve bunun için bir ara güncelleme yayınlayacağını duyurmuştuk. Beklenen ara güncellemede iOS 12.1.4 sürümüyle beraber yayınlandı.

Yeni sürümle beraber çok konuşulan FaceTime açığının tamamen önüne geçilmiş oldu. Sistemin güncellenmesiyle beraber tam sorunlar ve açıklar bitti derken iOS 12.1.4 güncellemesi yeni bir sıkıntı oluşturdu. Bu kez bağlantı sorunları gündemde.

iOS 12.1.4 İle Bağlantı Sorunları

iOS 12.1.4 güncellemesinin yayınlanmasının ardından yeni bir sıkıntı gündeme geldi. Aslında tam olarak buna yeni bir sorun demek de doğru olmayacaktır. Söz konusu sorun daha önceki sürümlerde de gündeme gelen WİFİ ve hücresel veri sorunu. iOS 12.1.4 güncellemesi sonrasında kullanıcıların WİFİ bağlantılarının sürekli koptuğu yönünde mesajla geliyor.

iOS 12.1.4

Sadece WİFİ bağlantısında sıkıntı yok. Bunun dışında hücresel veri kısmında da sıkıntılar var. Sosyal medya üzerinden paylaşılan haberlere baktığımız zaman hücresel veri kısmında ciddi sorunlar var. Hücresel veri bağlantıları kendi kendine kapanıyor ve bir daha açmak mümkün olmuyor. Ancak telefonun yeniden başlatılması ya da kapatılması ve sistemin yeniden başlatılması gerekiyor.

iOS 12.1.4 sürümüyle beraber yeniden gündeme gelen bağlantı sorunlarına ilişkin henüz bir açıklama yok. Açıklama olduğu gibi bu sorunun çözümü için neler yapılabileceği konusunda da henüz bir bilgi yok. Muhtemelen Apple’ın yeni güncellemeleriyle beraber sıkıntı tamamen ortadan kaldırılacak. Fakat şu an için güvenlik açığını kapatmak adına atılan adımların bağlantı sorunlarına neden olduğu kesin.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?