Apple’ın yeni işletim sistemi güncellemesi olarak yayınlanan iOS 12.1.4 sürüm güncellemesiyle beraber yeni özellikler kullanıma girmedi. Daha doğrusu bu güncellemenin amacı yeni güncellemeler değildi. Güncellemenin amacı FaceTime açığının giderilmesi olmuştu. Beklendiği gibi de oldu ve yeni güncelleme sonrasında söz konusu açık tamamen kapatıldı.

Sistemde yer alan açığın kapatılmasının ardından iOS 12.1.4 sürümüyle ilgili bazı yeniliklerde ortaya çıkmaya başladı. Apple’ın en hızlı güncellemelerinden biri olması nedeniyle dikkat çeken güncellemenin sessiz sedasız bir özelliği de kullanıma aldığı ortaya çıktı.

iOS 12.1.4 ile Yeni Abonelik Sistemi

Söz konusu güncelleme öncesinde kullanıcıların App Store aboneliklerini görmeleri için birkaç farklı işlem yapmaları gerekiyordu. Abonelikleri görüntülemek için mutlaka ayarlar kısmına girmeniz ve burada App Store sekmesini bularak kendi ID menünüze girmeniz gerekiyordu. Çok kullanışlı olmayan bu özellikle beraber abonelikleri yönetmek mümkündü. Fakat çok uzun olarak gösterebileceğimiz bu adımlar için Apple tarafından da bir düzenleme yapılmasını beklemiyorduk.

iOS 12.1.4

Buna karşın Apple sürpriz yaparak iOS 12.1.4 sürümüyle beraber bu konuda yeni bir düzenleme yaptı. Yeni düzenleme sonrasında App Store aboneliklerine girmek için tek bir işlem yapmak yeterli oluyor. Sadece App Store’da üst köşede yer alan profil resminize tıklamanız ve ardından da alt kısımda yer alan abonelikler kısmına girmeniz gerekiyor.

Abonelikler kısmına girdiğiniz zaman tıpkı ayarlar kısmında olduğu gibi abonelikleri kolayca yönetmek mümkün hale geliyor. Fakat bu yeni sekme için geliştirmelerin devam ettiğini de ekleyelim. Muhtemelen büyük güncelleme olarak gelecek olan iOS 12.2 sürümünde, bu kısma özel bazı yeniliklerde yapılmış olacak.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 4 Harika Video Paylaşıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?