iOS 12.1.3 Yüklenmeli Mi? Hatalar Neler?

0
551
iOS 12.1.3

iOS 12 işletim sistemi için beklediğimiz ara güncelleme sonunda yayınlandı. Sadece 3 beta sürümünden sonra yayınlanan yeni serinin nasıl yenilikler getirdiği ve güncelleme sonrasında nasıl hataların giderildiği konusunda bilgiler paylaşmıştık. Aşağıda yer alan linklerden bu yazımıza bakabilirsiniz. Yeni sürümle beraber yapılan düzenlemeler bir yana, iOS 12.1.3 kullanım testlerinden sonra yeni soru işaretleri de ortaya çıktı. Yeni sürümle beraber yine bazı hatalar ortaya çıkmış durumda.

Bakınız: iOS 12.1.3 güncellemesi yayınlandı. Yenilikleri neler?

iOS 12.1.3 Hatası Ne?

iOS 12.1.3 güncellemesinin yüklenmesinden sonra yeni bir sorun ortaya çıkıyor. Tüm bölgeler ve tüm iPhone modelleri için geçerli değil ancak bu sürümü yükledikten sonra özellikle yeni iPhone modellerinde hücresel veri sorunu ortaya çıkıyor. Güncellemeden sonra hücresel veri tamamen kapanıyor. Dediğimiz gibi tüm cihazlarda ortaya çıkan bir sorun olmadığı için konu hakkında Apple’ın resmi bir açıklaması yok. Bunun yanında belli cihazları etkileyen bir bağlantı sorununun olduğu da aşikar.

iOS 12.1.3 beta 3

Güncellemenin bu sorunu çözmek için yayınlanan bir güncelleme olmasına rağmen bağlantı konusunda daha büyük sorunlara neden olması da başka bir soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. Muhtemelen yeni beta sürümünün hemen yayınlanmasının nedeni de tam olarak bu. iOS 12.2 sürümüyle beraber bu hataların tamamen giderilmesini bekliyoruz.

iOS 12.1.3 Yüklenmeli Mi?

Yaşanan sorunun genel bir sıkıntı olmadığını söyleyebiliriz. Bunun yanında bazı Amerika operatörleri  iOS 12.1.3 sürümünün yüklenmemesi konusunda uyarılar yaptı. Böyle baktığımız zaman hemen iOS 12.1.3 güncellemesini yüklemek doğru değil gibi duruyor. En azından bir sonraki güncellemeyi beklemek daha mantıklı olacaktır. İlla ki sorun yaşayacaksınız diye bir şey yok ancak kullanıcılardan gelen mesajlara bakacak olursak, tamamen hatasız bir işletim sistemi sürümü için bir süre daha beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 11 İle Birlikte Kontrol Merkezi Üzerinden Kapatılamayan Wi-Fi Ve Bluetooth'u Kapatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?