iOS 12.1.3 Beta Yayınlandı – Değişiklik Var Mı?

3
369
iOS 12.1.3

Ülkemiz için özelleştirmelerinde bulunduğu iOS 12.1.2 güncellemesi çok kısa bir süre önce yayınlandı. İki gün kadar öne yayınlanan yeni sürümle beraber başta yeni iPhone modellerinde yaşanan sorunlar giderildi. Ülkemiz için yapılan özelleştirme ise daha çok hata iyileştirmeleri üzerine oldu. Ülkemizde satışı yapılan iPhone Xs Max, iPhone Xs ve iPhone XR modelleri için WİFİ sorunları giderildi. WİFİ bağlantısında yaşanan sorunların giderildiği yeni sürümün hemen arkasından ise iOS 12.1.3 sürümü yayınlandı. Geliştiriciler için ilk beta olmasına karşın, beta 2 olarak yayınlanan iOS 12.1.3 sürümüyle nasıl değişiklikler yapılacağı da ortaya çıktı.

iOS 12.1.3 Neleri Değiştirecek?

iOS 12.1.3 sürümüyle beraber bazı animasyonlarda değişiklikler yapıldığı ortaya çıktı. Bunun nedeni tamamen Qualcomm ile yaşanan dava süreci. Çin’de satışı yapılan iPhone modellerinde yer aldığı belirtilen ve patentinin de Qualcomm’a ait olduğu açıklanan bir animasyonda değişikliğe gidildiği ortaya çıktı.

iOS 12.1.3

Son uygulamalar animasyonları için yapılan değişikliğin, Qualcomm patent davasında Apple’ın aklanmasını sağlayacağı düşünülüyor. Bu şekilde iOS 12.1.3 sürümüyle beraber Çin genelinde iPhone satışlarının engellenmesine neden olan bir hata olmayacak.

Sadece animasyonlar için değil, duvar kağıtları için de değişiklikler yapacağını açıklayan Apple’ın, tamamen patent davasından kurtulmak istediğine kesin gözüyle bakabiliriz. Tüm bu adımların Çin’de verilen kararı ne kadar etkileyeceği ise merak konusu. Henüz Apple yeni sürümün final serisini ne zaman yayınlayacağını açıklamadı ancak bu sürenin çok uzun olmayacağı da gelen bilgiler arasında.

İLGİLİ HABER:  Yeni iPad Serilerinin Ülkemiz Fiyatları Açıklandı

3 YORUMLAR

  1. Selamlar, İOS 12.1.3 Developer beta 3 sizce yüklemelimiyim,yoksa benim şuanki sürüm İOS 12.1 böyle beklemelimiyim,jailbreak için yani,iphone hakkında pek bilgim yok yıllarca android kullandım,androidi root yapmak çok kolay ama ios sistemini anlayamadım bir türlü,ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum,benim telefonum iphone 6,şimdi İOS 12.1.3 Developer Beta yüklersem dönüşümde olmayacak tekrar,imzalar kalkmış..fikrinizi yazarsanız sevinirim,teşekkürler

  2. Ben iphone 7 kullanıyorum 10.3.3 sürümünden 12.1.3 sürüme geçeceğim yedekleme yada başka bir şey yapmadan direk güncelleme yaparsam güncellemeden sonra bir sorun yaşar mıyım?? Cevaplarsanız çok sevinirim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?