iOS 12.1.2 Sürümüne Geçiş Yapmak Mantıklı Mı?

2
137
iOS 12.1.2

iOS 12 işletim sistemi sürümü için belli aralıklarla güncellemeler yayınlanıyor. Fakat son dönemde yayınlanan bazı güncellemelerde sorunlar dikkat çekmekte. İlk olarak iOS 12.1 sürümünde bu sorunlarla karşı karşıya kaldık. Mobil verinin çalışmaması ve bazı bağlantılarda tanımama gibi sorunların yaşanmasına neden olan sürüm için Apple tarafından da bir açıklama gelmişti. Firma yaptığı açıklamada sorunları kabul etmiş ve iOS 12.1.2 sürümünü kısa süre içerisinde yayınlamıştı.

iOS 12.1.2 sürümünde ülkemiz açısından dikkat çeken çok önemli gelişmeler yaşandı. Apple bu sürümle beraber ülkemizde yaşanan hücresel veri sorununun önüne geçti ancak sonrasında yeni sorunlar ortaya çıktı.

iOS 12.1.2 Yüklenmeli Mi?

Hücresel veri bağlantısında yaşanan sorunun sadece ülkemiz genelinde olmadığını belirtelim. Hatta ülkemizde bu sorunun çözülmesi için yayınlanan güncelleme, birçok bölgede mobil veri hatasına neden oldu.

Kısa bir süre sonra ülkemizde de bazı iPhone modellerinde hücresel veri sorunları yaşandığı yönünde mesajlar gelmeye başladı. Hatta Apple’ın bu sıkıntıyı gidermek adına yeni bir sürüm numarasına sahip olan, yani güncellenmiş olan iOS 12.1.2 serisini yeniden yayınladığını gördük.

iOS 12.1.2

Merak edilen soruya geçelim. iOS 12.1.2 yüklenmeli mi? Açıkçası zaman zaman hücresel veri ile ilgili bazı uyarılar alınıyor olsa da iOS 12.1.2 sürekli hata veriyor demek yanlış olur. Kullanıcılardan gelen yorumlara bakacak olursak, sorun yaşayanlar da yok değil. Apple’ın bu konuda bir çalışma yaptığı biliniyor.

iOS 12.1.3 güncellemesi için beta sürecinin açıklanmasının nedeni ve hızlı davranılmasının nedeni de bu. Bu nedenle önerimiz yeni sürümü beklemek. Kısa bir süre içerisinde yayınlanacağı ön görülen iOS 12.1.3 güncellemesiyle beraber tüm hatalar ortadan kaldırılacaktır. Henüz iOS 12.1.2 güncellemesini yapmadıysanız, bir süre daha yeni sürümü beklemenizde yarar var.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.4.1 Final Sürümü Ne Zaman Yayınlanacak?

En azından hücresel veri hatalarından kurtulmak adına daha mantıklı bir seçim olacaktır. Bunun dışında şarj durumları ve pil dayanma sürelerine ilişkin iOS 12.1.2 sürümünde de herhangi bir hata yokmuş gibi gözüküyor.

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?