iOS 12.1.2 Hücresel Bağlantı Sorunlarına Neden Oldu

0
101
iOS 12.1.2

Geçtiğimiz hafta Apple’ın hızlı bir beta sürecinden sonra iOS 12.1.2 final sürümünü yayınladığını gördük. Diğer güncellemelere göre karşılaştırma yapıldığı zaman, çok daha hızlı bir güncelleme olarak gösterebileceğimi yeni güncelleme, sorun çözme odaklı olarak yayınlanmıştı.

Daha önceki sürümlerde yer alan belli başlı sorunları çözen güncellemede ülkemiz için de özel bir düzenleme yapılmıştı. Ülkemizde satılan iPhone modellerinde yaşandığı belirtilen hücresel veri sorunlarının da önüne geçildiği açıklanan iOS 12.1.2 sürümü, yayınlanmasının üzerinden bir hafta geçmesinin ardından yeniden sorunlarla gündeme geldi.

iOS 12.1.2 Diğer Bölgelerde Hücresel Veri Sorununa Neden Oldu

iOS 12.1.2 güncellemesi sonrasında ülkemizde yer alan iPhone modellerindeki sorunların giderildiği belirtildi. Fakat bu düzenlemenin küresel olarak bir soruna neden olduğu da açıklamalar arasında yer aldı. Yani bir yandan ülkemizdeki hücresel veri sorunu çözülürken, diğer taraftan ise tüm dünya genelinde hücresel veri sorunu ortaya çıkmış oldu.

iOS 12.1.2 güncellemesinin hemen sonrasında farklı sürüm numarasıyla aynı güncellemenin yayınlandığını duyurmuştuk. İşte bu sürüm değişikliğinin nedeninin de iOS 12.1.2 güncellemesi sonrasında oluşan hata olduğu belirtiliyor. Fakat iOS 12.1.2 ilk sürümünü yani “16C101” sürümünü yükleyen kullanıcıların hemen sonrasında yayınlanan yeni sürümü yüklemeleri de mümkün değil.

iOS 12.1.2 Beta

Yeni güncelleme sonrasında hücresel bağlantı sorunu yaşayan kullanıcılarında haliyle yeni güncellemeleri beklemesi gerekiyor. iOS 12.1.3 sürümünde dikkat edilen ilk noktanın bu hata olması bekleniyor. Ülkemizde satışı yapılan modellerde hala hücresel veri sorunlarının olup olmadığı konusunda ise bir açıklama yok.

Muhtemelen yeni sürümde, bu konuya ilişkin yeni bir düzenleme yapılacak. Düzenlemelerin ardından ülkemizde dahil olmak üzere tüm modellerde hücresel veri kullanımının daha stabil hale gelmesini bekliyoruz. Apple’ın konu hakkında yapacağı açıklamaları paylaşmaya devam edeceğiz. Unutmadan hatırlatalım, iOS 12.1.3 sürümü için de beta süreci başladı. Muhtemelen çok kısa bir süre sonra yeni güncelleme de final sürüm olarak yayınlanacak.

İLGİLİ HABER:  Apple'ın Yeni Patenti, Düğmesiz Touch ID

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?