iOS 12.1.1

iOS 12.1 güncellemesinin hemen sonrasında yeni bir güncelleme sürümü üzerinde çalışmalar başlamıştı. İlk büyük güncellemenin final sürümünün yayınlanmasının hemen ardından iOS 12.1.1 güncellemesi için yayınlar başlamıştı. Geliştiriciler için yayınlanan beta 1 sürümünün hemen bir hafta sonrasında gelen beta 2 sürümü derken, şimdi ise iOS 12.1.1 beta 3 sürümü yayınlandı. Çok daha kısa bir süre içerisinde yayınlanan yeni beta sürümüyle beraber nasıl değişikliklerin geleceği konusunda da bilgiler ortaya çıkmış oldu.

iOS 12.1.1 Beta 3 Güvenlik Açıklarını Kapatıyor

iOS 12.1.1 güncellemesiyle beraber genel olarak hata iyileştirmeleri ve grup FaceTime özelliği için bazı değişiklikler gündeme getirilmişti. Bunun yanında FaceTime için Live Photos özelliğinin yeniden kullanıma sunulacağı gösterilmişti. Tüm bu değişiklikler iOS 12.1.1 beta 2 sürümünde de biraz daha kararlı hale getirildi. Kısa süre sonra yayınlanan iOS 12.1.1 beta 3 sürümü ise daha çok güvenlik odaklı bir güncelleme oldu.

iOS 12.1.1 beta 3

Beta 2 sürümünde yer alan bazı güvenlik açıkları bulundu. Bu güvenlik açıklarının kapatılması için iOS 12.1.1 beta 3 sürümünün erken yayınlandığını düşünüyoruz. Beta sürümlerinin şu an için geliştiriciler için yayında olduğunu da ekleyelim.

Herkese açık sürümün ne zaman yayınlanacağı konusunda ise bir bilgi yok. Genel olarak iOS 12.1.1 final sürümü yayın tarihi için ise çok beklemenin gerekmeyeceği düşünülüyor. Beta sürecinin hızlı bir şekilde son bulmasını ve güncellemenin final sürümünün yayınlanmasını bekliyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?