iOS 12 işletim sistemi, geçen sene yayınlanan iOS 11 işletim sistemine göre çok daha başarılı bir seri oldu. Daha kararlı bir sürüm olan iOS 12 işletim sisteminin, bazı hataları ise can sıkmaya yetti. Özellikle şarj konusunda yaşanan sorunlar bir hayli çok konuşuldu. Sadece şarj sorunu değil, ek olarak WİFİ hatasının ve bağlantı hatalarının da ciddi bir soruna neden olduğunu söylemek gerekiyor. Sürekli olarak bağlantının kopmasına neden olan WİFİ hatası ve şarj sorunu için yeni bir güncelleme yayınlamasını beklediğimiz Apple, sonunda iOS 12.0.1 sürümünü yayınladı.

iOS 12.0.1 Güncellemesi Neler Getiriyor?

İlk düzenleme iPhone Xs modelinde karşımıza çıkıyor. Zaten şarj sorunu da bu modellerde karşımıza çıkmıştı. Daha önce haberlerimizde de yer verdiğimiz sorunda, cihazın ekranı kapalıyken şarj olmaması durumu yaşandığını dile getirmiştik.

iPhone Xs modelinde yer alan şarj olmama sorunu iOS 12.0.1 güncellemesiyle beraber tamamen ortadan kaldırılıyor. 5 GHz kablosuz bağlantı hatasına neden olacak olan WİFİ sorununun ise yine iOS 12.0.1 güncellemesiyle tamamen ortadan kalktığını da ekleyelim.

iOS 12.0.1

Düzenlemelerimizden devam edelim. iOS 12.0.1 güncellemesiyle beraber gelen yeni düzenlemelerden birisi de altyazılar konusunda. Bazı videolarda altyazıların görünmesine engel olacak birkaç sorunun giderildiği belirtiliyor.

Genel olarak bağlantı sorunlarının da önüne geçen yeni sürümün, iPad klavyesinde “.?123” ifadeleri için de düzenleme getirdiğini ekleyelim. Güncellemenin şu an için kullanımda olduğunu belirtelim. Ayrıca bunu ana bir güncelleme olarak görmemek gerekiyor. Tamamen düzenleme güncellemesi gelmiş oldu.

 

İLGİLİ HABER:  iOS için Final Fantasy XV A New Empire Oyunu Yayınlandı

2 YORUMLAR

  1. iPhone 6 kullanıcısıyım. ios 11 den çok memnunum. Sanırım ios 12 ye geçmek için birkaç güncellemenin daha gelmesini bekleyeceğim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?