iOS 11’de depolama alanından nasıl kazanılır? (iPhone ve iPad için)

0
71
iOS 11 Beta 10

iOS 11 yayınlanalı 1 haftaya yakın bir süre geçti. Birçok iPhone ve iPad sahibi hızlı bir şekilde iOS 11’e geçiş yaptılar. Sitemizde iOS 11 ile ilgili püf noktalarını göstermeye devam ediyoruz.

Bu yazımızda iOS 11 üzerinde iPhone ve iPad’inizde fazladan depolama alanını nasıl kazanacağımızı anlatacağız.

iOS 11 depolama alanını kullanma konusunda çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Geçen yıl MAc kullanıcıları için gelen macOS Sierra’nın depolama kolaylıkları artık iOS 11 ile birlikte iOS kullanıcılarına da getirildi. iOS 11 öncesinde, hangi uygulamanın ne kadar hafıza kullandığını görebiliyorduk. Şimdi de çok basit yollarla bu hafıza alanlarını kontrol edebiliyoruz.

 

iPhone ve iPad için iOS 11 üzerinde depolama alanları nasıl yönetilir?

  1. Ayarlar simgesibe tıklayın.
  2. Genel yazısına ve iPhone depolaması sekmesine tıklayın.
  3. Üstteki Öneriler kısmına bakın. Orada cihazınızda depolama alanı kazanmak için bir kaç öneri göreceksiniz.
  4. Hepsini Göster’e tıklayarak, yüm önerileri görün.

Bu yöntemin güzel yanlarından birisi de her uygulamanın en son ne zaman kullanıldığını görmek. Bu bilgiye göre, hangi uyglamanın silineceğini hangi uygulamanın da kalacağını anlamak daha kolaylaşıyor.

 

Daha önce iOS 10’da olduğu gibi, her uygulama hakkında bilgiye bu ekrandan ulaşabiliyorsunuz.  Safari gibi bazı uygulamalarda da düzenleme / silme gibi seçenekler aktif. Bu sayfada ayrıca uygulamanın kendisini silip de içerdiği bilgileri de saklayabilme özelliği var. İsterseniz bir uygulamayı silip, içindeki bilgileri saklayabilirsiniz. Daha sonra aynı uygulamayı tekrar yüklediğinizde, bilgiler saklanacaktır.

Ayrıca iPhone Ayarları kısmından da iOS’un ne kadar depolama alanı kullandığını da görebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iOS 11'den iOS 10.3.2'ye kayıpsız nasıl dönülür?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?