iOS 11’de Bluetooth ve Wi-Fi Tamamen Nasıl Kapatılır?

0
194
iOS 11 Wi-Fi ve Bluetooth kapatma

iOS 11 ile birlikte Wi-Fi ve Bluetooth’u artık Kontrol Merkezi’nden kapatamıyoruz. Peki iOS 11 yüklü iPhone ve iPad’te Bluetooth ve Wi-Fi tamamen nasıl kapatılır?

Yeniden tasarlanan Kontrol Merkezi daha işlevsel ve sezgisel hale getirildi. Wi-Fi ve Bluetooth’u anında kapatmak gibi bir dizi görevi gerçekleştirebileceğiniz bir platforma benziyor. Bununla birlikte, en yeni iOS ekosisteminin piyasaya sürülmesiyle, Apple bu iki geçişin işleyiş biçimini biraz değiştirdi. Artık, iOS 11 cihazınızdaki Kablosuz ve Bluetooth’u Kontrol Merkezi’nden devre dışı bıraktığınızda, tamamen kapalı hale gelmiyorlar.

Daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse, Kontrol Merkezi’nde yer alan Wi-Fi ve Bluetooth butonları bu özellikleri devre dışı bırakmak yerine, yalnızca bağlı aksesuarlarla cihazınızın bağlantısını kesmenize izin veriyorlar. Arka planda AirDrop, Apple Pencil, AirPlay, Apple Watch, Konum Hizmetleri, Hızlı Erişim Noktası ve Handoff’u kullanmanıza izin vermek için çalışmaya devam ediyorlar. Kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için iyi düşünülmüş bir değişiklik olsa da, bu butonları kablosuz ve bluetooth’u tamamen devre dışı bırakıp arka planda çalışmasına izin vermemek için kullanmaya ihtiyaç duyacağınız anlar da olacaktır.

iOS 11 yüklü iPhone ve iPad’te Wi-Fi ve Bluetooth’u Tamamen Kapatma

Wi-Fi’ı Kapatma

  1. iOS cihazınızda Ayarlar‘ı açın.
  2. Wi-Fi‘a dokunun.
  3. Yeşil olan geçiş anahtarını “kapalı (beyaz)” konuma getirin.

Bluetooth’u Kapatma

  1. iOS cihazınızda Ayarlar‘ı açın.
  2. Bluetooth‘a dokunun.
  3. Yeşil olan geçiş anahtarını “kapalı (beyaz)” konuma getirin.

Hepsi bu kadar!

Bunu da okuyun: iOS 11: Safari’de Web Sayfası PDF olarak nasıl kaydedilir?

İLGİLİ HABER:  Mutlaka bilmeniz gereken 5 çok kullanışlı iPhone özelliği

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?