iOS 11’de Alınan Ekran Görüntüleri Nasıl Düzenlenir?

3
182

Apple’ın yeni seri işletim sistemi iOS 11 müthiş yeniliklerle beraber geldi. Oldukça başarılı bir deneyim sunmasına karşın, iPhone ve iPad serilerini de çok daha kullanışlı hale getiren yeni mobil işletim sisteminin genel kullanımları da epey bir detaylandırdığını görmekteyiz.

Yeni işletim sistemiyle beraber değişen özelliklerden birisi de ekran görüntüsü alma konusunda. Öyle ki akıllı telefonlarda en çok kullanılan özelliklerden biri olan ekran görüntüsü alma işlemi, iOS 11 sonrasında iPad ve iPhone serileri için bir hayli detaylanıyor. Doğrudan aldığınız ekran görüntülerini düzenleyebiliyorsunuz.

iPad ve iPhone Ekran Görüntüleri Düzenleme

iOS 11 ekran görüntüsü düzenleme işlemi bir hayli kolay yapılabilecek bir işlem. iPhone ya da iPad cihazlarınızda ekran görüntüsü aldığınız zaman, aldığınız görüntünün sol alt köşe kısmında bir düzenleme simgesi çıkmakta. Bu simgeye tıkladığınız zaman aldığınız ekran görüntüsünü düzenleyebiliyorsunuz.

iOS 11 ekran görüntüsü düzenleme

Görüntüyü Düzenleyebilirsiniz: iOS 11 işletim sisteminde aldığınız ekran görüntüsünü ilk aşamada boyut olarak düzenleyebiliyorsunuz. İsterseniz görüntünün sadece bir bölümünü kullanılabilir hale getirebiliyorsunuz. Görüntü kırpma işlemini kullanarak da yine düzenlemeler yapmanız mümkün kılınıyor. Tıpı bir fotoğraf düzenleme uygulaması gibi yararlanmanız mümkün.

iOS 11 ekran görüntüsü düzenleme

Yazı Yazın, Görüntüyü İmzalayın: iOS 11 sonrasında ekran görüntülerini düzenleme kısmında kullanıcılar artık kalem özelliğini de kullanabilecek. Bu sayede isterseniz görüntüye kendi imzanızı ekleyebileceksiniz. Ayrıca resmin üzerine yazı ekleme, not düşme gibi işlemleri de yerine getirebilirsiniz. Kullanım tamamen size kalmış. Zaten açılan düzenleme menüsünde de kalem seçeneğini doğrudan görebiliyorsunuz.

iOS 11 ekran görüntüsü düzenleme

Konuşma Balonları Kullanılabiliyor: Bunun dışında yine kalem menüsünde konuşma balonlarını da kullanmanız mümkün kılınıyor. Bu konuda da tercih doğrudan kullanıcıya kalmış durumda.

Tüm bu özelleştirmeleri yapmak için artık kamera rulosu kısmına da gitmenize gerek yok. Sadece ekran görüntüsü aldığınız anda sol köşede yer alan düzenleme menüsüne tıklamanız yeterli.

İLGİLİ HABER:  Windows 10'da iTunes indirme, kurma ve diğer işlemler

3 YORUMLAR

  1. Selamlar. Anlattığınız bu özellik bende artık çıkmıyor. Ekran görüntüsünü alıyor ve doğrudan fotoğraflara kaydediyor. Önceden küçük ekran çıkıyordu ama nedense artık çıkmıyor. Ios 11.2.6 yüklü sistemde.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?