iOS 11 Yuvarlak Simge Teması Yayınlandı

0
97

iOS işletim sistemi ana menülerinin ve simgelerinin doğrudan değiştirilmesine izin vermeyen bir sistem. Kullanıcılar ana dizilimlerin yerine daha farklı sistemler kullanmak istedikleri zaman ise genelde Jailbreak kullanımına gitmek zorunda kalıyorlardı. Fakat iOS 10 sonrasında Jailbreak gelmeyince bu konuda istenen değişiklikler uygulanamaz olmaya başladı. Fakat geliştiricilerin durmaya pek niyeti yok gibi. Öyle ki bugün açıklanan bir bilgiyle beraber iOS 11 Yuvarlak Simge teması olarak bildirilen yeni bir temanın yayını yapıldı. Yeni temanın Jailbreak gerektirmemesi de en çok dikkat çeken nokta oldu.

iOS 11 Yuvarlak Simge Modu Geldi

iOS geliştiricilerinden biri olan Leon Mlaiel tarafından yayınlandığı belirtilen yeni tema, iOS 11 ikonlarının simgelerinde yuvarlak kenarlar haline gelmesini sağlıyor. Simgelerin yuvarlanmasını sağlayan yeni temanın en çok şaşırtan kısmı ise ne bir bilgisayar istemesi ne de Jailbreak kurulumu istemesi.

Kullanıcıların dosya yönetim uygulaması kullanarak yeni temayı kullanmalarının mümkün olduğu açıklandı. Hatta bunun için bir de tweet atıldığını gördük. iOS 11.1.1 sürümü son destek verilen sürüm olarak karşımıza çıkan yeni temanın, yüklenmesi için gereken adımlar geliştirici Leon tarafından Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı. Fakat henüz sistemin güvenliğini test etmediğimiz için bu adımları sitemizden şu an için paylaşmıyoruz.

iOS 11 Yuvarlak Simge

İsteyen kullanıcılar geliştiricinin hesabından iOS 11 Yuvarlak Simge temasına daha yakından bakabilirler. iOS 11.2 sürümünden önce yer alan açıklardan yararlanılarak yapıldığı düşünülen yeni tema çalışmasından sonra, aynı geliştirici yeni temalar üzerinde de çalışacağını işaret ediyor. Yeni temaların ne gibi farklılıklar getireceği ve ayrıca derinlemesine değişiklikler sunacak olan temalar mı olup olmayacağı ise bilinmiyor.

Tema, izinsiz bazı uygulamaların açılması ve benzeri adımlar ise iOS 11 sistemini içerisinde esnekliğe izin veren açıkların hala mevcut olduğunu gösteriyor. Zaten Jailbreak açıklamalarında da bu konudan daha detaylı olarak söz etmiştik. Özellikle Google’ın proje ekibi tarafından yapılan açıklamalar durumu özetlemişti.

İlginizi Çekebilir: Eski iPhone Modelleri İçin Apple’a Dava

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?