iOS 11 Yüklenebilecek Seviyeye Geldi Mi?

0
77
iOS 11 Public beta 5

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 11, hem iPhone hem de iPad modellerinde yeni bir dönemin başlamasını sağlayacak. Büyük oranda yenilemeye gidilecek olan yeni mobil işletim sistemi iOS 11’in, final sürümünün ise Eylül ayında yayınlandığını göreceğiz. Şu an için beta sürümlerinin de devam ettiğini görüyoruz. Son olarak iOS 11 public beta 5 yayını girdi. Yeni sürümünde yayınlanmasının ardından kullanıcıların en çok merak ettikleri konu yeni işletim sisteminin yüklenebilir seviyeye gelip gelmediği. Son bilgiler ve yeni beta sürümü için elde edilen bilgilerle beraber konuyu değerlendirelim.

iOS 11 Kararlı Sürümü Beklemek Gerekli Mi?

iOS 11 Public beta 5 sürümüyle beraber yeni mobil işletim sisteminde yaşanan birçok sorun gideriliyor. Çökme, donma gibi hatalar bir yana, hız sorunlarının da giderildiğini görüyoruz. Fakat yeterli mi? Tabii ki değil. Her ne kadar son sürümde birçok hatanın giderildiği belirtilse de hala ciddi sorunlar devam etmekte. Kontrol merkezinde yaşanan donma sorunu, arama menülerinde yaşanan sorunlar ve bağlantı sorunları. Yeni beta sürümüne rağmen hala bu sıkıntıları yaşayan kullanıcılar var.

iOS 11 Public beta 5

Tüm bu sorunlar iPhone 6 ve iPhone 7 modellerinde çok daha az yaşanıyor fakat eski model olmasından mı yoksa sistemsel uyumsuzluklardan mı bilinmez ama iPhone 5S modellerinde bu sorunlar çok daha sık görülüyor. Sizlerden gelen mesajlar ve değerlendirmelerimize bakacak olursak arama menüsü de dahil olmak üzere birçok sorun devam ediyor. Şunu da hatırlatalım beta 5 sonrasında gerçekten ciddi iyileştirmeler yapıldı. Final sürümünün sorunsuz olacağının işaretleri bu sürümde verilmiş oldu.

Tüm bunları değerlendirdiğimizde iOS 11 yüklemek için hala erken olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle iPhone 5S kullanıcılarının final sürümünü beklemesi öneriliyor. Zaten final sürümünün de Eylül ayında yayınlandığını göreceğiz. Haliyle yeni sürümün kararlı halini çok beklemeye gerek kalmayacak. Elbette ki final sürümünün ilk halinde de belli başlı hatalar karşımıza çıkacak. Fakat yine de beta sürümlerine göre çok daha başarılı bir işletim sistemi sunulacağı kesin. Şimdilik önerimiz yeni beta sürümleri çıksa bile final sürümünü beklemek.

İLGİLİ HABER:  iOS 11 Yüklemek İsteyen Kullanıcıları İçin Uyarı Geldi

İlginizi Çekebilir: Apple 6. Betaları yayınladı: iOS 11, WatchOS 4, macOS High Sierra 10.13 ve tvOS 11

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?