iOS 11 WİFİ Kontrolü Eleştirilmeye Devam Ediyor

0
107

Apple, yeni mobil işletim sisteminin yaygın bir şekilde kullanılmasını istiyor. Bu nedenle teknoloji devi çok uzun aralıklarla değil, kısa aralıklarla güncellemeler yayınlayarak iOS 11 işletim sistemini daha stabil hale getirmek istiyor. Yayınlanan final sürümünden sonra 2 güncellemenin gelmesinin ana nedeni de bu olarak gösteriliyor.

Kullanıcıların yaşadıkları sorunların önüne geçmek adına iOS 11 işletim sistemi 2 kez güncelleyen Apple’ın tüm bu güncellemelerine rağmen hala eleştiriler aldığını görmekteyiz. Markanın iOS 11 konusunda en çok eleştiri aldığı kısım ise WİFİ sistemi. Bildiğiniz gibi artık detaylı bir kontrol merkezi var ve bu merkez üzerinden birçok ayarı yapabiliyorsunuz. Fakat iOS 11 üzerinde kontrol merkezi WİFİ, Bluetooth gibi bileşenleri tam olarak kapatmıyor.

Kullanıcılardan Apple’a Geri Bildirimler Oldukça Olumsuz

Kararlı sürüm yayınlandığı andan bu yana iOS 11 kontrol merkezi üzerinden tüm bu bileşenlerin kapatılmadığı ve nasıl tamamen kapatılacağı konusunda bilgiler veriyoruz. Şimdi ise kullanıcı verileri ortaya çıkmış durumda. Ünlü bir analist firmasının bu süreç içerisinde yaptığı değerlendirmelere göre Apple’ın kararı hiç de hoş karşılanmamış durumda.

iOS 11 Kontrol Merkezi

iOS 11 kontrol merkezinde bu bileşenlerin tam olarak kapatılamamasının ciddi pil sorunlarına neden olduğu ve bu nedenle de kullanıcıların özelliği sevmediği belirtiliyor. Araştırmalara göre kullanıcıların %80’lik kısmı bu kararı beğenmemiş gibi gözüküyor. iOS 11 kontrol merkezinde atılan adımın sevilmemesi nedeniyle Apple’ın geri adım atıp atmayacağı ise başak bir merak konusu olarak karşımıza çıkıyor.

Öyle ki değerlendirmeler ne kadar olumsuz olursa olsun, Apple bu konuda yaptığı resmi açıklamalarda geri adım sinyalleri vermedi. Aksine alınan kararın diğer cihazlarla etkileşim hızını gerekçesiyle alındığı ve bu kararın savunulduğunu gördük. Bu nedenle iOS 11 için gelecek olan güncellemelerde bu sistemin değişeceğini beklemiyoruz. Yine de Apple’ın açıklamalarını beklemek gerekecek. Firma bu kadar çok eleştiri gelen bir konu üzerine düzenlemelere gitme kararı alabilir. Detaylar için açıklamaları takip edeceğiz. Ayrıca yeni güncellemeleri de görmek gerecek.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Kullanım Kılavuzu Artık Kullanılabilir

İlginizi Çekebilir: iOS 11.1 Sürümü Ne Zaman Yayınlanacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?