iOS 11 ve iOS 10.3.3 İmzaları Kapandı! Geri Dönüş Yapılamayacak

8
413

Apple’ın yeni işletim sistemi sürümü hızla güncellenemeye devam ediyor. Son olarak iOS 11.0.2 sürümünün yayınlanmasının ardından, güncellemelerin daha hızlandırılacağı açıklandı. iOS 11 işletim sisteminde yer alan sorunların çözülmesi adına önemli değişiklikler getirecek olan güncellemeler bir bir yayınlanırken, Apple önemli bir gelişmeyi daha duyurdu. Bugün yapılan duyuruyla beraber Apple’ın işletim sistemi iOS 10.3.3 ve iOS 11 için imzaların kapatıldığı açıklandı. Peki, bu durumun nedeni ne? Neden Apple geri dönüşleri şimdiden kapattı? Kullanıcılar en düşük hangi sürümü kullanabilir?

iOS 10.3 ve iOS 11 Geri Dönüşleri Artık Yok

Teknoloji devinin geri dönüşleri kapatmasının nedeni güncellemelerin getirdiği düzenlemeler. Zaten iOS 10.3.3 sürümünün geri dönüşlerinin her an kapatılacağı bekleniyordu. Fakat iOS 11 geçiş döneminde istenen yükseliş elde edilemeyince bu süreç hızlandırıldı. Bunun dışında iOS 11 sürümünde de ciddi hatalar yer alıyor. Ekranın donması, uygulamalarda yaşanan sorunlar ve benzeri birçok sorun bulunan ilk sürümün artık kullanılmasını ve doğal olarak kullanıcıların hatalarla karşılaşmasını istemeyen Apple, geri dönüşlere son vermiş oldu.

iOS 11 imzaları kapandı

Eski sürümler için imzaların kapatıldığının açıklanmasının hemen ardından ise kullanılabilir en düşük sürüm iOS 11.0.1 olarak açıklandı. Kullanıcıların en düşük sürümde iOS 11.0.1 kullanmaları gerekiyor. Fakat hemen belirtelim, önümüzdeki hafta içerisinde bu sürümünde imzalarının kapanacağı belirtiliyor.

Öyle ki bu sürümde de başta pil sorunu olmak üzere, iPhone 8 ses sorunları ve yazılım sorunları olduğu belirtiliyor. Bunun için Apple’ın bir an önce yeni güncellemeler yayınlayacağı ve imzaları da çok hızlı bir şekilde kapatacağı belirtiliyor. Artık Jailbreak serisinin de gelmesine mucize olarak bakıldığı için güncellemelere geçmek kullanıcılar içinde daha mantıklı olacak gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Plus Serisinin İlk Görselleri Ortaya Çıktı

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Fonksiyon Alanı İçin Yeni Konsept Görüntüler

8 YORUMLAR

  1. gencler ben iphone 5s kullanıyorum aldığımda ios 10.3.3 dü ios 11.2.1 e geçtim aylar önce ios 10 u guncellemiştim şimdi ben 10.3.3 e yada 10.2 ye donebilir miyim bu imzalar acilinca ve ne zaman aciliyor bilgisi olan var mi

  2. Merhabalar imZalar kapatıldı geri dönüş imkansız ama ben imzalar açıkken 10.3.3 ü indirmiştim bilgisayarda bulunan yedeği yüklesem problem yaşarmıyım?

  3. Merhaba. iPhone 5s a1457 cihazım var ve ios 10 a dönüş yapmam lazım. İmzalar kapatılmış ama daha önce indirdiğim ios 10.3.3 sürümünün dosyası elimde var. Bunu yüklesem sorun yaşar mıyım ?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?