iPhone 8 çıkmadan Apple’ın değişiklikleri gelmeye devam ediyor. Son paylaşılan iOS 11 özelliği de sadece iPhone 8 modelleri için değil mevcut iPhone modelleri içinde geçerli olacak bir değişikliği işaret ediyor. Söz konusu düzenleme parmak izi sensörleriyle ilgili olacak. iPhone 8 içerisinde hala parmak izi sensörleri bulunacak mı bulunmayacak mı tartışması devam ederken yayınlanan bu özellik, Touch ID kavramını değiştiriyor. Peki, yeni teknoloji nasıl bir değişiklik sunacak? iOS 11 içerisinde yer alan değişiklikler neleri ortaya çıkardı?

iOS 11 Touch ID Güvenlik Değişikliği

Bu yeni sistemle beraber bir yandan güvenliğin artırıldığı düşünülebilir bir yandan da acil durum sisteminin daha kararlı bir hale geldiği düşünülebilir. Hemen yeni değişiklikten bahsedelim. Söz konusu değişiklikle beraber, iPhone serisine özel olan kullanıcılar Touch ID sistemini devre dışı bırakabilecek. iOS 11 sonrasında gelen bu yeni özelliği kullanabilmek için sadece 5 kez kilit tuşuna basılması yeterli olacak.

Kilit tuşuna ardı ardına 5 kez bastıktan sonra acil durum menüsünün açıldığını göreceksiniz. Bu ekranda artık parmak izi sensörlerinin devre dışı kaldığını göreceğiz. Parmak izi sensörlerinin devre dışı kalmasının yanı sıra yardım ekranı karşınıza gelecek. Yardım ekranından acil durumlarda anında çağrı gönderimi yapabileceksiniz.

iOS 11 Touch ID

Ayrıca bu ekran üzerinde bulunduğunuz konumun gönderilmesini de sağlayan bir sistem kullanılacak. Bu ekrandan ise sadece kod ile açılış imkanına sahip olacaksınız. Yani tekrar eski ekrana dönem ve kilit menüsünü açmak için parmak izi sensörleri işe yaramayacak. Bunun yerine doğrudan belirlediğiniz güvenlik kodunu girmek gerekiyor.

iOS 11 kullanan tüm iPhone modelleri için geçerli olacak olan bu sistem iPhone 8 modeline nasıl uyarlanacak? Sistem değişikliği söz konusu olacak mı? En önemlisi de iPhone 8 içerisinde Touch ID bulunacak mı? Bilmek şimdilik mümkün değil. Fakat tanıtımdan sonra bu konuya da doğrudan Apple’ın açıklık getirdiğini göreceğiz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Fiyatları Apple’a Sorun Oluşturabilir

İlginizi Çekebilir: iOS 11 iPad iPuçları

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?