iOS 11.3 Sorunları ve Çözüm Yolları

0
95
iOS 11.3 sorunları

iOS işletim sisteminin en yeni ve kararlı sürümü iOS 11.3, bir takım sorunları çözmek ve cihazlara bazı yeni özellikler kazandırmak üzere kısa bir süre önce yayınladı. Ancak iOS 11.3 yüklenen bazı cihazlarda yeni sorunlar ortaya çıktı ve kullanıcılar çözüm yolları arayışına girdi. Bu yazımızda iOS 11.3 sorunları ve çözüm yolları hakkında bir liste oluşturduk.

2iOS 11.3 Yükledikten Sonra iPhone Yavaşladı

iOS 11.3 yükledikten sonra iPhone’un yavaşlaması sorunu, genel olarak iPhone 6 ve iPhone 6S kullanıcıları tarafından yaşanıyor.

Çözüm Yolu

Bu çözümün iPhone’unuzun yavaşlama sorununu tamamen ortadan kaldıracağını iddia edemeyiz ancak gözle görülür bir hızlanma olacağını söyleyebilirizi.

  1. Cihazınızdaki önemli verilerinizi yedekleyin.
  2. Ayarlar uygulamasından cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın.
  3. Herhangi bir uygulama, video veya fotoğraf yüklemeden önce Ayarlar uygulamasına gidin ve Yazılım Güncellemeleri bölümünden iOS 11.3’ü indirip yükleyin.

1iOS 11.3 WiFi Sorunu

iOS 11.3 ile kablosuz bağlantı sorunları yaşıyorsanız, sorunu çözmenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Çözüm Yolu

  1. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla‘ya dokunun.
  2. Ağ sıfırlama işleminden sonra hala WiFi ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, kontrol edilecek bir sonraki yer iPhone’unuzdaki “Otomatik Katılım” ayarları olacaktır. Bazı nedenlerden dolayı bu ayar iOS 11.3’e yükselttikten sonra bazı kullanıcılar için devre dışı bırakılıyor.
  3. Kulandığınız WiFi Ağı’nda Ayarlar > WiFi > WiFi Ağı‘na dokunun ve burada gösterildiği gibi Otomatik Katılım‘ın etkin olduğundan emin olun.
  4. Buradayken, Yenile’ye de dokunabilirsiniz.
  5. Wi-Fi Assist özelliği etkinleştirilmişse, iPhone’unuzdaki Wi-Fi sorunları konusunda size yardımcı olup olmadığını görmek için bu özelliği devre dışı bırakmayı deneyin.
  6. Ayarlar > Hücresel‘e gidin, aşağı kaydırın ve Wi-Fi Asistanı‘nı devre dışı bırakın.
İLGİLİ HABER:  iOS 11.3 beta 3 Güncellemesi Kullanıma Sunuldu! Tüm Değişiklikler

iOS 11.3 sorunları kullanıcıların karşısına çıktıkça yazımızı güncelleyerek gerekli bilgilendirmeyi yapacağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?