iOS 11 Sorunları Devam Ediyor! Bu Kez Hesap Makinesi Sorunu Ortaya Çıktı

0
88
iOS 11

Apple, iOS 11 işletim sisteminin tanıtımında bir hayli dikkat çeken açıklamalar yapmıştı. Teknoloji devi ilk açıklamalarında işletim sisteminin çok daha başarılı olacağını belirten ifadeler kullanmıştı. En çok üzerinde durulan konu ise iOS 11 işletim sisteminin hatasız olacağı olmuştu. Yani sözün kısası Apple iOS 11 için hatası bir mobil işletim sistemi kavramını kullanmıştı.

Fakat iOS 11 işletim sisteminin kararlı sürümünün piyasaya çıkmasının ardından da beklentiler karşılanmadı. Tam tersi olarak yeni işletim sisteminin hatalarının öne çıktığını görmeye başladık. Sistem hataları bir yana sürekli yeni sorunlarda gelmeye devam ediyor. Bu kez hesap makinesi sorunu gündemde.

iOS 11 Sonrasında Hesap Makinesi Sorunu

iOS 11 işletim sisteminin son güncellemesinden sonra bir geliştiricinin paylaştığı görsellerle ortaya çıkan sorunda, iPhone akıllı telefonlarının hesap makinesinin arızalandığı görülüyor. Hesap makinesi ile işlem yaparken, işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğinizde sorun yaşandığı ve sonucun yanlış verildiği belirtiliyor.

Geliştirici bunun için görseller ve videolarda yayınlamış durumda. Sadece hesap makinesinin yanlış sonuç vermesi değil, bunun yanı sıra hesap makinesi uygulamasının çökmesi sorunları da yaşanıyor. iOS 11 son güncellemesi sonrasında ortaya çıkan bu sorunların, uygulamalarda da baş gösterdiği iddiası var. Uygulamalarda çökme sorunları, uygulama verilerinin kayıt edilmemesi gibi sorunlarda aynı paylaşımda vurgulanmış olan konuların başında geliyor.

iOS 11

Yeni güncellemelerinde sorunların çözümü için yeterli gelmediğini gösteren gelişmeler, kullanıcıların eleştirilerinin de bir süre daha devam edeceğini gösteriyor. iOS 11 sorunlarının ne zaman ve hangi sürümde giderileceği konusunda ise hala yeterli bilginin bulunmadığını görmekteyiz. Apple bunun için güncelleme sürecini hızlandırmayı deneyecek gibi gözüküyor.

Bakalım teknoloji devi bundan sonraki dönemde düzenlemelerini daha da derinleştirecek mi? Öyle ki şimdiye kadar yayınlanan güncellemelerin hiçbiri yeteri kadar çözüm sunma konusunda başarılı olamadı. iOS 11 böyle devam edecek olursa, olumsuz yorumlar giderek artacaktır. Yeni güncellemeler yayınlandıkça sitemizde yer vereceğiz.

İlginizi Çekebilir: App Store Ücretli Uygulamalar Pazarı Büyüyor

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here