iOS 11 Sonrasında Varsayılan Uygulamalar Değişebilir

0
111
WWDC 2017

Apple’ın iOS 10 işletim sistemi için son günlere girildi. Şu an için en güncel işletim sistemi iOS 10.3.2 serisi olsa da markanın bir süre düzenlenecek olan WWDC 2017 etkinliğinde yeni nesil iOS 11 işletim sisteminin ortaya çıkması bekleniyor. Yeni seri işletim sisteminin yayınlanmasının hemen arından ise Apple’ın iOS için dengeleri değiştireceği düşüncesi hakim. Özellikle yeni seri akıllı telefonlar olacak olan iPhone 8 modeli için markanın iOS 11 serisinde birçok yeni detay sunması bekleniyor. Şu an yeni işletim sistemi hakkında ise oldukça sınırlı bilgiler sunulmuş durumda. Bu bilgiler içerisinde yer alan bir detay ise adeta Apple’ın gelecek planlarını ortaya koyuyor.

iOS 11 Apple Uygulamaları Değiştirilebilir Olacak

İddialara göre iOS 11 işletim sistemiyle beraber Apple’ın varsayılan uygulama sisteminde farklılıklara gitmesi planlanıyor. Bu noktada Apple’ın yeni akıllı işletim sistemi sonrasında bir nevi kullanıcılara özgürlük vereceğini söyleyebiliriz.

iOS 11

Artık iPhone ve iPad serilerinde varsayılan olarak gelen ve değiştirilemeyen Apple uygulamalarının yerine kullanıcıların kendi istedikleri uygulamaların eklenebileceği biri nevi iOS kurallarının esnetileceği düşüncesi hakim. Şimdiden gündem olmayı başaran değişiklik haberi sonrasında net bilgi için mutlaka Apple’ın WWDC 2017 etkinliğini beklemek gerekecek. Ancak bu etkinlikte yapılan tanıtımla beraber iOS 11 varsayılan uygulamalarının değişip değişmeyeceğini görmek mümkün olacak.

WWDC 2017 Daha Ne Gibi Sürprizlere Gelecek?

iOS 11 ve beraberinde gelecek olan değişiklikler bir yana dursun Apple’ın WWDC 2017 etkinliğinde daha birçok yenilik ortaya çıkacak. Öncelikle Siri ile çalışan yeni sesli hoparlör, daha sonra yenilenmiş iPad modelleri ve son olarak yeni MacBook Pro serileri gibi birçok yeni ürünün tanıtılması beklenen etkinliğin 5 Haziran tarihinde başlayacağını da belirtelim. Bakalım WWDC 2017 hem iOS 11 ile hem de yeni donanım teknolojileriyle beklendiği kadar ilgi görecek mi?

 

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?