iOS 11 Sonrası Live Photos Nasıl Değişiyor?

0
153
Live Photos iOS 11

WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılmış olsa da yeni mobil işletim sistemi iOS 11, yıl boyunca yeni özellikleriyle gündeme gelmeye devam edecek gibi duruyor. Bu durumun nedeni yeni işletim sisteminin yeniliklerinin bitmek bilmemesi.

Bu yazımızda da beta sürümlerinin de yayınlanmasından sonra sürekli yeni özellikleri de ortaya çıkmaya başlayan iOS 11 işletim sisteminin, büyük değişiklikler yaptığı kısımlardan birini ele alacağız. Değerlendireceğimiz özellik, kamera kısmında değişen Live Photos sistemi. Söz daha fazla uzatmadan Live Photos özelliklerinde ne gibi yenilikler göreceğimize bakalım.

Live Photos Tüm Yenilikler

iPhone serisinin en çok kullanılan kamera özelliklerinden biri olan Live Photos özelliğinin gördüğü ilgiden memnun olan Apple’ın yeni değişiklikleri de özelliğe gösterilen ilginin artmasını sağlayacak.

Live Photos yeni özellikler

Uzun Pozlama

Live Photos kısmında dikkat çekecek olan ilk değişiklik uzun pozlama sistemi. DSLR kamera sistemlerinde sıkça gördüğümüz uzun pozlama, özellikle gece çekilmiş ışıklandırmanın dikkat çektiği resimlerinde çok etkili görseller oluşturmanızı sağlayan bir mod. Bu özellik sayesinde geniş çerçevede resimlerinizi çok daha ilgi çeken, etkileyici bir hale getirebiliyorsunuz. Parlak çizgiler oluşturup flu görüntüler oluşturabiliyorsunuz.

Live Photos

 

Döngü

Döngü özelliği farklı sosyal medya uygulamalarında görülen bir özellik. Fakat bu özellik iOS 11 sonrasında Live Photos sistemleriyle birleştirilince ortaya çok daha başarılı görüntüler ortaya çıkıyor. Live Photo ile çekilmiş resimlerinizi sürekli bir döngüye dönüştürmenizi sağlayan özellik bir hayli dikkat çekici olacak gibi. Özellikle sosyal medya paylaşımları için.

Live Photos iOS 11

PinPon Özelliği

En kısa fakat en etkili özelliklerden birisi de Pinpon özelliği. Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar Live Photo ile oluşturdukları görüntüleri ileri geri oynatabiliyor. PinPon özelliğini şöyle örneklendirebilirsiniz, özellikle günlük hayatta yaşanan mini kazaların konu edindiği komik videolar olarak çok sık gördüğümüz videolarda kaza anı geri sarılıp yeniden oynatılır. Mesela kaykaydan düşen bir çocuğun düşme anı video bir ileri bir geri alınarak gösterilir. İşte buna benzer bir sistem de PinPon ile Live Photos’a iOS 11 serisine geliyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Bağımsız Onarım Sağlayıcı Programı Genişletildi! Türkiye Dahil Ediliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?