iOS 11 Otomatik Kurulum ile Yeni iPhone Kurulumu Nasıl Yapılır?

0
258
iOS 11 Yeni iPhone ve iPad otomatik kurulum

iOS 11‘de Otomatik Kurulum‘u kullanarak, iPhone’unuzu ve iPad’inizi biraz daha rahat kurabilirsiniz. Nasıl yapıldığını öğrenmek için bu yazıyı okumaya devam edin!

Apple, iOS 11 ile birlikte işletim sistemine “Otomatik Kurulum” adını verdiği yeni bir özellik ekleyerek, iPhone ve iPad kurulumunu biraz daha kolay hale getirdi. iOS 11 Otomatik Kurulum ile Apple kimliği, Wi-Fi bilgileri, tercih edilen ayarlar ve iCloud Keychain şifreleri gibi bilgiler otomatik olarak cihaza aktarılmaktadır.

Öncelikle, Otomatik Kurulum’un bir iCloud yedeklemesinden geri yükleme işleminden farklı olduğunuz bilmeniz gerekiyor. Peki, onu farklı kılan şey nedir? Cevap: cihazdan cihaza tam içerik aktarımı sağlamaması. Ayarları aktardıktan sonra, bir yedeklemeden geri yükleyerek uygulama verilerini taşımanız gerekiyor.

iOS 11’de Otomatik Kurulum ile Yeni iPhone Kurulumu

  • Otomatik Kurulum özellikle yalnızca ayarlar için ve sıklıkla kullanılan kurulum adımlarının bir kısmını atlamak için yapılır.
  • Otomatik Kurulum’u kullanmak için, cihazlarınızın her ikisinde (yeni ve eski) iOS 11 yüklü olmalıdır.
  1. Yeni iOS cihazınızı açın.
  2. Cihazınızı kurmak için adımları izleyin. Dil seçimini yaptıktan sonra, bir “iPhone’unuzu (veya iPad’inizi) Kurun” istemi alırsınız.
  3. Şimdi, Otomatik Kurulum’a başlamak için eski iOS cihazınızı yeni cihazınızın yakınına yerleştirin.
  4. Eski cihazınızda, Otomatik Kurulum’u kullanabildiğinizi gösteren bir pop up (açılır pencere) göreceksiniz. Başlamak için Devam‘a dokunun.
  5. Yeni cihazınızda Apple Watch eşleştirmede olduğu gibi bir eşleştirme resmi görünecektir. Ayrıca eski cihazınızdaki kamera ile tarama yapmanız istenecektir. Şimdi, eşleştirmek için mevcut cihazın fotoğraf makinesini resmin üzerine tutmalısınız.
  6. Eski cihazınızda görünecek olan şifreyi kontrol edin ve yeni cihazınıza girin.

Şimdi verileriniz yeni cihaza aktarılmaya başlayacak.

Otomatik Kurulum tamamlandıktan sonra Touch ID (iPhone X’de Face ID), Siri ve Cüzdan’ı ayarlama şansınız olacak.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.1 Güncellemesi Yayınlandı

Kurulum iPhone’umu Bul, konum servisleri ve istatistikleri etinleştirir. Bu seçenekleri etkinleştirmek istemiyorsanız, bunları değiştirmek için “Ayarları Özelleştir” butonuna dokunun.

Şimdi, tüm uygulamalarınızı ve verilerinizi bir iCloud yedeklemesinden geri yüklemeniz veya yeni olarak ayarlamanız gerekiyor.

Eski cihazınızdan yeni cihaza komple bir içerik aktarımı yapmak için tüm iCloud yedekleme adımlarını uygulayın.

Hepsi bu kadar!

Bunu da okuyun: iPhone x, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Nasıl Yeniden Başlatılır? (Reboot)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?