iOS 11 Ne Zaman Yayınlanacak? Kullanıcıların Neler Yapması Gerekiyor? (Güncellendi: iOS 11 Yayınlandı)

0
65
iOS 11

iOS 11 işletim sistemi için artık geri sayım tamamlandı. Apple’ın 12 Eylül tanıtımında, çıkış tarihini kesin olarak belirttiği yeni işletim sisteminin, bugün final sürümü yayınlanacak. iOS 11 GM sürümünün geliştiriciler için yayınlanmasından sonra herkese açık sürüm için bugünün tarihi gösterildi. Resmi olarak açıklanan yeni sürüm ne zaman gelecek? Kullanıcıların yapmaları gerekenler neler? Sorulara cevaplarla ilerleyelim.

Bakınız: iOS 11 Tüm Özellikler

iOS 11 Ne Zaman Gelecek?

Apple tarafından gelen açıklamalara göre yeni sürüm Türkiye saatiyle 20:00’da yayınlanacak. Her ne kadar Apple saat 20:00 gösterse de birkaç saat gecikme olabileceğini de söylemeden geçmeyelim. Yeni sürümün tüm modeller için aynı anda yayınlanması bekleniyor fakat yine de mini gecikmeler olabilir.

iOS 11 Hangi Cihazlara Gelecek?

Daha önce birçok yazımızda iOS 11 sürümünün hangi cihazlara geleceğinden söz ettik. Bu konuda detaylı bilgi almak istiyorsanız ve cihazınızın güncelleme alıp almayacağına bakmak istiyorsanız aşağıdaki linkte yer alan modellerden kontrol yapabilirsiniz.

Bakınız: iOS 11 Alacak Tüm Cihazlar

iOS 11 Nasıl Yüklenecek?

Final sürümü, desteklenen hemen hemen her cihaz için yayınlanacağından, kullanıcıların beta veya geliştirici sürümü ayarlarıyla uğraşmalarına gerek kalmayacak. Tek yapılması gereken “Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme” yolunu izleyerek yeni güncelleme dosyalarını indirmek olacaktır. Bunun dışında bir işleme gerek yok.

iOS 11

iOS 11 Ekstra Bilgiler

Mesaj İçerisinde Para Transferi Özelliği Kalktı

Yeni güncelleme haberlerinden sonra bir konu hakkında daha bilgi verelim. Apple’ın resmi sayfası üzerinden yapılan açıklamayla beraber iOS 11 sonrasında gelecek olan Apple Cash Pay desteğinin, yani mesaj uygulaması üzerinden para gönderimi özelliğinin son dakika kararı ile kaldırıldığı belirtildi. Bunun yanı sıra bazı ufak değişiklikler daha bekliyoruz ama bunları yeni sürüm çıkınca paylaşacağız.

İLGİLİ HABER:  The Rock x Siri Dominate The Day Macerası Devam Ediyor

Bakınız: iOS 11 mesaj içerisinden para transferi

Yedekleme Yapmayı Unutmayın

Her ne kadar kararlı sürüm olsa da iOS 11 yüklemesi yapmadan önce cihazınızı mutlaka iTunes üzerinden yedekleyin. Zira yeni bir sürüm, yükleme sırasında ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu gibi bir sorunla karşılaşmamak için yedekleme yapmak en iyi çözüm.

Bakınız: iTunes ile yedekleme

Yeni sürüm yayınlandıktan sonra daha detaylı değerlendirmelerden söz edeceğiz. Bunun dışında hız testleri ve benzeri yenilemelerle beraber de daha detaylı bilgiler vereceğiz. Bir sonraki yazı da görüşmek üzere.

Güncelleme: Beklenen iOS 11 final sürümü yayınlandı ve herkes tarafından kullanılabilir durumda.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?