iOS 11 Mesajlardan Para Transferi Özelliği Detaylanıyor

0
63
Apple Pay Cash

iOS 11 işletim sistemi, iPhone ve iPad cihazlarının kullanımlarını bir hayli değiştirecek. iOS 11 işletim sisteminden sonra yazılımsal olarak değişiklikler göreceğimiz gibi yeni sistemlerde göreceğiz. WWDC 2017 tanıtımında ortaya çıkan bu değişikliklerden birisi de mesajlar uygulaması üzerinden para gönderme özelliği olacak. Artık kullanıcılar doğrudan mesajlaşma uygulaması üzerinden para transferi yapabilecek. Yeni işletim sistemi beta sürümlerinden sonra, bu özelliğin nasıl kullanılacağı konusunda önemli bilgilerde verilmişti. Apple Pay Cash sistemi olarak adlandırılan ve kullanıcıların ekstra bir uygulama kullanmadan para transferi yapmasını sağlayacak özellik için yeni bazı bilgilerde paylaşıldı.

Apple Pay Cash Kimlik Onayı İsteyecek

Son olarak iOS 11 işletim sisteminin beta 7 sürümüyle beraber ortaya çıkan kodlar söz konusu sistemdeki değişiklikleri de göstermiş oldu. Buna göre Apple Pay Cash sisteminde önemli bir özellik ortaya çıkacak. Apple, sistemi kullanarak para transferi yapmak isteyen kullanıcılardan kimlik görüntüsü isteyecek. Kullanıcıların kimlik bilgilerini onaylamaları için kimlik görsellerini sunmalarını isteyecek. Üstelik fotoğraflı bir şekilde kimlik bilgilerinin sunulması gerekecek.

Apple Pay Cash

Apple Pay Cash sistemi için istenecek olan yeni özelliğin, bir yandan Apple’ın güvenlik önlemlerini öne çıkaracak bir gelişme olduğu, bir yandan da yeni bir sorunu ortaya çıkardığını da görüyoruz. Öyle ki kullanıcıların kimlik onaylaması yapması durumunda Apple’ın, kimlik bilgilerini koruması gerekecek. iCloud olaylarını düşünecek olursak, bu durumda Apple kendi sisteminin güvenliğini sağlamak isterken, kullanıcıların kimlik bilgilerinin güvenlik sorunuyla karşılaşmasına da neden olabilir.

Şu an için değişiklik beta 7 sürümünde ortaya çıkan kodlarla beraber görüntüleniyor. Bu nedenle Apple’ın son ana kadar farklı bir sistem kullandığını görmek mümkün olabilir. Bunun içinde Apple Pay Cash ödeme sistemi konusunda iOS 11 final sürümünü beklemek önemli. Apple, yeterli güvenliği alamaması durumunda sistemi iptal edebilir. Fakat bu durumda da kullanıcıların gerçek bilgiler sunduğunu kanıtlaması için Apple’ın başka bir gereksinim istemesi gerekebilir. Şimdilik soru işaretleri devam ediyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 12.1 beta 3 Nasıl Kurulur? Yapılması Gerekenler Neler?

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Anakartları Olduğu İddia Edilen Kartlar Paylaşıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?