iOS 11 Mesajlar Sorunu Düzeldi Mi?

0
66

iOS 11 için hafta başında yeni bir güncelleme daha yayınlanmıştı. Teknoloji devi tarafından yayınlanan yeni güncellemeyle beraber iOS 11.2.1 sürümü kullanıma girdi. Yeni güncelleme yayınlandığında değişimlerden ve gelen yeniliklerden söz etmiştik. Bunun yanında yeni güncellemeyle beraber önemli hataların giderildiğini ve bazı güvenlik açıklarının da kapatıldığını görmüştük. Fakat kullanım testlerinin yayınlanmasının ardından yeni sürümle beraber devam eden hataların olduğu da ortaya çıktı. Bunlarından birisi iOS 11 mesajlar uygulamasında yer alan hata. Aslında yeni güncelleme sonrasında bu hatanın da giderileceği düşünülüyordu fakat hala sorunu yaşayan kullanıcılar var.

iOS 11 Mesajlar Emoji Sorunu

Söz konusu hata ile beraber uygulamanın içerisinde emoji sorunu yaşandığı görülüyor. Bir kullanıcı mesaj içerisinde değil direk olarak emoji gönderi yapacak olursa, karşı tarafta emoji ifadesi gözükmeyebiliyor. Aynı sorun gönderen kullanıcı içinde geçerli. Gönderilen emojinin simgesi bir süre sonra boşluk olarak gözükebiliyor. Emojilerde yaşanan bu görüntüleme sorunlarının neden kaynaklandığı konusunda en ufak bir bilgi yok. Tek yapılan açıklama bu sorunun yeni iPhone modellerinde de yaşandığı.

iOS 11.2.1

Tabii ki bu açıklamada doğrudan Apple kanadından gelmiş bir açıklama değil. Bu açıklamada kullanıcılar tarafından paylaşılmış olan açıklamalar. Haliyle Apple’ın konu hakkında hiçbir detay verdiğini görmedik. iOS 11.2.1 sürümünden sonra giderilmesi beklenen sorunun hala devam ediyor olması da can sıkıcı başka bir detay. Fakat tüm bunlara rağmen önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi Apple’ın artık yeni bir güncelleme çalışması içerisine girdiği belirtiliyor.

Bu güncelleme çalışması sayesinde de uygulamaların sorunlarının tamamen giderilmesi gündeme gelecek gibi duruyor. Mesajlar uygulamasında yaşanan emoji sorunu da bu şekilde giderilecek mi? Zaman gösterecek fakat bir sonraki güncelleme beta sürümlerinde buna ilişkin ipuçlarının yer aldığını görüyoruz. En azından beta sürüm aşamasında düzenleme testlerinin devam etmesi dikkat çekici.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.2.1 Yayına Girdi! Değişiklikler Neler?

İlginizi Çekebilir: iOS Yazılım Sorunları İçin Yeni Adım

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?