iOS 11 Kullanım Oranları Açıklandı

0
34

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 11 için çalışmalar devam ediyor. Her ne kadar iOS 11 kararlı sürümü yayınlanmış olsa da iOS 11 güncellemelerinin bir süre daha devam edeceğine kesin gözü ile bakılıyor. Özellikle son yayınlanan iOS 11.0.2 sürümüyle beraber Apple’ın bu konuda ne kadar kararlı olduğu görülmüş oldu.

Bir yandan hataların giderilmesi bir diğer yandan ise yeni özelliklerin getirilmesii ile devam edeceği düşünülen güncellemeler bir yana iOS 11 işletim sistemine geçiş süreci de devam ediyor. Bu nokta da iPhone ve iPad kullanıcılarının yeni sürüme ne kadar ilgi gösterdiklerini ortaya koyan yeni oranların açıklandığını da görüyoruz.

Son açıklanan verilere göre iOS 11 kullanım oranları, iPhone kullanıcıları için giderek yükselmeye devam ediyor. Araştırmalarda yer alan kullanım oranlarının ne kadar olduğuna geçelim.

iOS 11 Sevildi Mi?

Mixpanel tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre iOS 11 desteklenen cihazların %38.5’lik kısmına yüklendi. Bu kısım dışında artış miktarının ise beklenen seviyede olmadığını görüyoruz. iOS 11.0.2 sürümü yayınlanmış olsa bile kullanıcıların geçen haftaya göre %10’luk bir kısmının yeni sürüme geçmeyi kararlaştırdığı ortaya çıkıyor.

iOS 11

Yeni sürüme geçiş için sunulan ayrıcalıklar ve ilk güncellemeler bir yana Apple’ın iOS 10 geçiş sürecinden daha geride olduğunu görüyoruz. Yani her ne kadar oldukça başarılı bir işletim sistemi sürümü olarak gösterilse ve her ne kadar yenilikleriyle çok konuşulmuş olsa da iOS 11 işletim sistemine karşı kullanıcıların ön yargılı olduğunu görüyoruz.

Özellikle yaşanan pil sorunu ve bazı bağlantı sorunlarının yeni sürüme geçmeye engel olan detaylar olarak gösterildiğini de ekleyelim. Bu yönde güncellemelerin istenen seviyeye gelmesinden sonra, kullanım oranlarının bir hayli artış göstermesi bekleniyor. Bu sürece kadar geçişi beklemek gerekecek gibi.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.0.2 Sürümü Yayınlandı! İşte Önemli Değişiklikler

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?