iOS 11 Kullanan, İşlev Alanlı Harika iPhone 8 Konsepti

1
66
iPhone 8

iPhone 8 akıllı telefonlarına yavaş yavaş hazırlanmak gerekiyor. Öyle ki yeni seri akıllı telefonların tanıtımı, önümüzdeki ay içerisinde yapılacak. Bu durumu kanıtlayan fabrika görüntülerini daha önce sitemizden paylaşmıştık. Tüm fabrika görüntülerinde olduğu gibi yeni seri akıllı telefonların üretim aşamasına geçildi ve tasarım artık net. Tabii ki Apple’ın doğrudan tanıtımı ya da açıklaması olmadığından bu tasarımı onaylayacak bir delilimiz yok. Fakat buna karşın beklenen tasarım hakkında kullanıcıları bilgilendirmek için paylaşımlar yapılmaya devam ediyor. Son paylaşımlarda iPhone 8 akıllı telefonları için yeni konsept paylaşımı yapıldı.

iPhone 8 Karanlık Mod, İşlev Alanı Ve Daha Fazlası

Yeni konsept çalışmasında kullanıcıların çok istedikleri özelliklere yer verilmiş durumda. İlk olarak OLED ekrana geçmesiyle beraber her zaman açık ekran kullanımı yapacağı düşünülen Apple’ın, bu özelliği için bir görsel hazırlanmış. Görselde tıpkı Galaxy S8 modelinde kullanıldığı gibi bir ekranla karşı karşıya kalıyoruz.

OLED ekran ve beraberinde gelen her zaman açık ekran teknolojisi sayesinde çok daha kullanışlı bir akıllı telefon ile karşılaşmak mümkün olacak. En azından bazı özelliklerde geri kalan Apple’ın, akıllı telefon dünyasında modaya uyduğunu göreceğiz.

iPhone 8

Konsept çalışmasında vurgulanan bir diğer özellik ise işlev alanı. iPhone 8 üzerinde parmak izi sensörü için konumlandırılmış bir Home tuşu bulmak mümkün olmayacak. Bunun yerine arka kısımda da parmak izi sensörünün yerleştirilemediği biliniyor. Haliyle parmak izi sensörlerinin de kullanılacağı özel bir işlev alanının yer aldığı çalışma yapıldığı görülüyor. Bu alanın çok daha önemli bir sistemi kullanıcılara sunduğunu göreceğiz. Konsept çalışması ne kadar doğruyu yansıtır bilinmez ama Apple bunu sunacak olursa, istediğini alacak gibi.

iPhone 8

Son olarak yeni konsept çalışmasında karanlık mod kullanıldığını görüyoruz. Karanlık mod olarak karşımıza çıkan yeni modun, iOS 11 özelliği olduğu ve iPhone 8 üzerinde bu özelliğin kullanılabilir olacağı vurgulanıyor. Karanlık mod içerisinde ise genel siyah temanın pek dışında bir görsele yer verilmemiş.

İLGİLİ HABER:  Apple CarPlay Araç Desteği Artıyor

İlginizi Çekebilir: Apple HomePod Sınırlı Sayıda Üretilecek

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?