iOS 11 Korkutan Bildirim Özelliği Gerçek Mi?

1
42
iOS 11 özellikleri
iOS 11 bildirim özelliği gelecek mi

Sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram en köklü uygulamalardan biri olmasının yanı sıra son dönemde yaptıkları değişikliklerle de gündem olmuş olan uygulamalardan bir tanesi. Instagram’ın epey bir konuşulmasına neden olan son güncellemeler arasında öyle bir özellik gelmişti ki Instagram’ın tüm hikayeler özelliği, canlı yayın özelliği gibi birçok özelliğin önüne geçilmişti.

Söz konusu özellik DM mesaj üzerinde çalışan bir özellikti. Eğer gönderdiğiniz bir mesaj sonrasında karşı taraf mesajın içeriğinin ekran görüntüsünü alırsa uygulamanın kullanıcılara bildirim göndereceği belirtilmişti. Söz konusu özellik çok konuşuldu ve garip bir şekilde kullanıcılara korku saldı. Şimdi benzeri bir bildirim özelliği de iOS kullanıcılarını sarsacak.

iOS 11 İçin Benzeri Bir Özellik Gelecek Mi?

İddialara göre Apple’ın iOS 11 serisinde düşündüğü özelliklerden birisi de tam olarak Instagram sisteminde gördüğümüz bildirim özelliği. İddialara göre Apple’ın sistemi iMessage üzerinden işleyecek. iMessage üzerinde kullanıcılar mesajlaşırken herhangi bir taraf ekran görüntüsü alacak olursa karşı tarafa bir bildirim gidecek. Kullanıcılara bildirim gönderilmesi ile beraber ekran görüntüsü alma gibi bir dönemin son bulacağı düşüncesi de hâklim olmaya başladı. Peki bu durum gerçek mi? Apple sadece kendi mesajlaşma uygulaması için geçerli olacak olsa da bildirim özelliğini devreye sokacak mı?

Sorunun cevabını şu an için bilmiyoruz. Fakat şöyle bir durum söz konusu iOS 11 ile beraber Apple’ın maksimum kullanıcı koruması sunacağı düşünülüyor. Şöyle ki sistemde artık açıkların çok daha azaltılacağı, şifre sistemlerinin geliştirileceği, bunun yanında internet tarayıcılarının da daha stabil bir hale geleceği belirtiliyor. Söz konusu bildirim özelliğini düşünecek olursak aslında yine kullanıcıları korumak için kullanılmış bir sistem.

iOS 11 bildirim özelliği
iOS 11 bildirim özelliği

Mesajlaşan kullanıcılar arasında bir tarafın habersiz bir şekilde ekran görüntüsü alması karşı tarafı zor durumda bırakacak bir durumun ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu durumda da Apple’ın kullanıcıların böyle bir olumsuzlukla karşı karşıya kalmaması için benzeri bir bildirim özelliğini devreye sokabileceğini de belirtmek gerekiyor. Yani iddialar çok da asılsız sayılmaz. Apple çok ses getirmesi beklenen bu sistemi iOS 11 işletim sistemleri ile beraber kullanıcılara sunabilir. Fakat sistemin nasıl işleyeceği ve sadece iMessage üzerinde mi geçerli olacağı konusunda yorum yapmak oldukça zor.

Instagram’ın benzeri bir özelliği kullanmaya başlamasıyla beraber aldığı yorumları ve ne kadar konuşulduğunu düşünecek olursak benzeri bir sistemi devreye sokması ise Apple’ın kesinlikle gündem olmasını sağlayacak. Uzun süre tartışılacak gözü ile bakılan özelliğin hakkında Apple tarafından herhangi bir açıklama yapılırsa anında sizlere ileteceğiz. Bunun için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Diş beyazlatma

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?