iOS 11 Kararlı Versiyon Sonrasında Gelen Hatalar

1
110
iOS 11

Aylardır beklenen iOS 11 kararlı versiyon dün akşam itibariyle yayına girdi. Son sürümün yayınlanmasının ardından kullanıcılar ise bir bir yeni sürüme geçiş yapmaya başladılar. iPhone 5s serisinden iPhone X modeline kadar bütün iPhone modellerine ve iPad modellerinin çoğuna gelen güncelleme yine bazı hataları beraberinde getirmiş gibi gözüküyor. İlk beta sürümlerinden sonra iOS 11 hataları için yazımızı paylaşmıştık. Şimdi son sürüm sonrasında ortaya çıkan ve kullanıcıların şikayet ettiği hatalara bakalım.

Bakınız: iOS 11 İlk Hatalar

iOS 11 Son Versiyon Hataları

Bildirim Çubuğu Sorunu: Özellikle iPhone 7 modeli kullanıcılarından gelen bilgilere göre, kararlı versiyon sonrasında bildirim sorunları yaşanıyor. WhatsApp üzerinden gelen bildirimleri açmak istediğinizde, bildirim çubuğu donup kalıyor. Sorunun yeniden başlatma sonrasında çözüme kavuşturulduğunu da söyleyen kullanıcılar var.

Kamera Sorunu Yaşanıyor: Diğer bir sıkıntının ise kamera kısmında olduğu görülüyor. Kameranız dik konumdayken, yan konuma getirmek istediğinizde bir donma sorunuyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu sorunda yeniden başlatma sonrasında belli bir süre için çözüme kavuşuyor.

iCloud Sorunu: Tüm iPhone ve iPad modellerinde yaşanan sorun olarak ne çıkan bir başka sıkıntı ise iCloud sorunu oldu. En ilginç sıkıntılardan birisi bu demek yanlış olmaz. Herhangi bir ekran görüntüsü aldığınız zaman, cihazınız görseli iCloud tabanına yüklüyor fakat ana çözünürlükteki görsel siliniyor. Soruna henüz çözüm yok.

iOS 11

iPad Menü Renk Sorunları: Bir başka hata ise iPad modellerinde öne çıktı. Durum çubuğu ve menülerde ani renk değişimleri yaşanabiliyor. Görüntülenen renk tamamen ters renk düzenine çevrilebiliyor. Ne yazık ki bu soruna da şu an çözüm yok. Sadece cihazınızı yeniden başlattığınızda düzelme oluyor. Fakat sorun tekrar edebiliyor.

Isınma Sıkıntısı ve Pil Sıkıntısı: iPhone 7 ve iPhone 6 kullanıcılarından çok sık gelen şikayetlere göre telefonlarda güncelleme sonrasında aşırı ısınma ve pil yüzde sorunları yaşanmakta. Bu sorunda da telefonu bir süre kapalı tutarak soğuma sağlanmasında yarar var.

İLGİLİ HABER:  Yeni Yayınlanan iOS 10 Konsept Videosu

Tüm bu sorunlar ana başlık altında ele alınan konular. Bunun dışında donma, takılma, yeniden başlatma gibi daha birçok sıkıntı var. Ama bu durumun normal olduğunun altını çizelim. Apple, birçok cihazına uyumlu bir işletim sistemi hazırladığı için, kararlı sürüm yayınlanmış olsa bile henüz çalışmalar ve sorunlar tamamen son bulmuş değil. Bunun için 1 hafta içerisinde yeni güncellemeler bekliyoruz. Bu nedenle sorun yaşayan kullanıcıların biraz daha sabırlı olması gerekiyor.

Her zaman olduğu gibi bu seride de yaşadığınız sorunları yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

1 YORUM

  1. iphone 7 kullanıyorum bu son güncelleme olan ios 11 i alınca arandığımda telefonun zil sesi çıkmıyor.Tuş sesleri yok.Bildirimler sessiz.Müzik falan açıyorum çalıyor güncelleme hatasımı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?