iOS 11 Jailbreak LiberiOS Yayına Geçti

0
96
iOS 11 Jailbreak LiberiOS

Apple, yeni işletim sistemi için ardı ardına darbeler yemeye devam ediyor. Teknoloji devi iOS 11 işletim sistemini yayınladığı anlardan bu yana sürekli olarak yeni sürümün hataları ile uğraşıldığını görmüştük. Sadece hataları değil, bunun dışında açıklarının kapatılması içinde çalışmalarının devam ettiği bilinen iOS 11 işletim sistemi için beklenen haberlerde gelmeye başladı. Bu kadar çok açık oluşması nedeniyle iOS 10 serisinde olduğu gibi Jailbreak serilerine kafa tutamayan Apple’a, yeni iOS 11 Jailbreak sürümleriyle şok haberler gelmeye başladı. Çok kısa bir süre önce bu konuda bir yazı paylaşmış ve geliştiriciler için yayınlanan Jailbreak sistemini duyurmuştuk. Şimdi ise bir başka sürüm olarak LiberiOS yayınlandı.

iOS 11 Jailbreak Geldi

Bu kez geliştirici Jonathan Levin tarafından yeni bir iOS 11 Jailbreak sürümü yayınlandı. LiberiOS olarak duyurulan yeni sürüm, yine aynı açık üzerinden karşımıza çıkıyor. Aynı açık kullanılarak yapıldığı belirtilen yeni Jailbreak için yarı zamanlı bir sürüm duyurusu da yapılmış durumda. Buna göe kullanıcıların yeni sürümü uygulamaları halinde, telefonlarını her açtıklarında yeniden Jailbreak modunu açmaları gerekecek.

iOS 11 Jailbreak LiberiOS

Bunun dışında LiberiOS içerisinde Cydia bulunmaması da bir başka eksik nokta olarak gösterilebilir. Henüz nasıl yapılacağına ilişkin yöntemler tam olarak açıklanmayan iOS 11 Jailbreak sürümünün iOS 11.0.1 serisinden, iOS 11.1.2 serisine kadar Jailbreak işlemine izin verdiği açıklanan bir başka bilgi. Apple’ın imzaları kapatmış olması, bu sürümler için kullanıcıların geri dönüşünü zorlaştıracak olsa da hala iOS 11.1.2 serisinde kalan kullanıcılar var.

Güncelleme: LibreiOS iOS 11 jailbreak ile birlikte henüz Cydia aracı yayınlanmadı. 2-3 güne kadar yayınlanmasını bekliyoruz. LiberiOS bu haliyle kullanışlı değil. Cydia yayınlanır yayınlanmaz sitemizde haberini yapacağız ve nasıl kurulacağını anlatacağız.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.2 Yalu Jailbreak İçin İlk Haberler Gelmeye Başladı

İlginizi Çekebilir: 2017 Yılının En İyi Selfie Kameralarına Sahip Telefonları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?