iOS 11 İstenen Kullanım Oranlarına Ulaşmaya Başladı

0
51
iOS 11

Apple’ın yeni işletim sistemleri içerisinde en popüler olan işletim sistemi olarak bilinen iOS 11 işletim sisteminin, güncellemeleri sürekli olarak yayına alınmaya başladı. Son olarak iOS 11.0.3 sürümünün yayınlandığı işletim sisteminde, her yeni güncelleme bir sistem hatasını da ortadan kaldırıyor. Yani her seferinde biraz daha hatasız bir işletim sistemiyle karşı karşıya kalıyoruz. Bu durumda Apple’ın yeni işletim sistemine geçişleri de doğrudan etkilemekte. iOS 11 kullanım oranlarına doğrudan etki eden güncellemelerle beraber, kullanıcılar tamamen yeni işletim sistemi sürümüne yönelmeye başladı. Bu noktada merakla beklenen son kullanım rakamları da açıklandı.

iOS 11 Ne Kadar Kullanılıyor?

Yeni iOS sürümü yayınlandığı zaman, kullanıcıların iOS 11 işletim sistemini hemen tercih etmediği görülmüştü. iOS 11 işletim sisteminin sorunları ve en önemlisi de pil hatası nedeniyle yeni işletim sistemi sürümüne geçişler istenen seviyeye ulaşamamıştı. Daha doğrusu iOS 10 işletim sistemine geçiş sürecindeki kadar hızlı bir geçiş görememiştik.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan rakamlarda da henüz iOS 11’in aynı dönem iOS 10 işletim sistemi geçiş oranlarına ulaşamadığı görüldü. Fakat 1 ay sonra gelen yeni kullanım raporlarına baktığımız zaman ise iOS 11 işletim sisteminin sonunda istenen rakamlara ulaşmaya başladığını görüyoruz.

iOS 11

Son rakamlara göre şu an için Apple kullanıcılarının %47’lik bir kısmı iOS 11 işletim sistemini kullanıyor. Bu rakam iOS 10 işletim sisteminde %46 oranlarında. Yani artık liderliği iOS 11 işletim sistemi almış gibi gözüküyor. Yayınlanan son güncellemelerin bu durumda etkisi oldukça fazla olarak değerlendirilirken, hala iOS 11 işletim sisteminde de sorunların devam ettiği, tam olarak çözüm güncellemesinin yayınlanmadığı da belirtiliyor. Fakat artık iOS 11 kullanım oranlarının sürekli olarak arttığını göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Bekleyenler İçin Beklenen Fiyat Açıklaması Geldi

İLGİLİ HABER:  iOS 11 Public Beta 4 Yayına Girdi. Tüm Yenilikler!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?