iOS 11 İşletim Sistemi İçin Yeni Bilgiler Geldi

0
68
iOS 11

Apple’ın yeni nesil işletim sistemi olan iOS 10 için henüz güncelleme çalışmaları devam ediyor. Apple tarafından yapılan güncellemeler çalışmaları ile son olarak iOS 10.2 kararlı güncelleme sürümü piyasaya sürülmüştü. Şimdilerde iOS 10.2.1 beta güncellemeleri için çalışmalara devam eden teknoloji devinin bir yandan da iOS 11 işletim sistemi için çalışmalarına başladığı da belirtiliyor. Muhtemelen iPhone 8 ile beraber gelecek olan yeni işletim sisteminin de özellikleri ile ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı.

iOS 11 İçin Yeni Konsept Açıklamaları

Öncelikle şunu belirtelim son olarak Apple’ın bu sene öncelikle iPhone 8 akıllı telefonlarını tanıtacağı düşünülüyor. Haliyle iOS 11 işletim sistemi de beklenenden çok daha önce çıkış yapabilir. Haliyle yeni işletim sisteminin de tüm yapısının iPhone 8 serisinden etkileneceği düşünülüyor.

iOS 11

Özellikle iPhone 8 akıllı telefonlarında OLED ekran kullanılacağı ve kavisli ekran teknolojisinin geleceğinin açıklanmasından sonra iOS 11 arayüzünün de değişeceği iddia edildi.

Yeni Arayüz İçin İlk Video

OLED ekranlar için oldukça uyumlu olacağı düşünülen yeni arayüz sisteminde artık uygulama menüsünün dairesel olarak kullanılacağı da iddia edildi. Arayüzün oldukça değişik bir yapısı olacağı ve hatta yeni konseptin akıllı saatlerde gördüğümüz tasarıma oldukça benzeyeceği de iddia edildi. Konu hakkında daha birçok iddia gelse de tüm bu iddiaların doğrulanması için oldukça erken olduğunu da belirtelim.

Yeni Sürüm İle Yeni Uygulamalar

Bununla beraber iOS 11 işletim sistemi sistemi içinde konsept tasarımları dışında yeni yeni bilgiler gelmeyede başladı. İlk olarak yeni işletim sisteminin iOS serisine yeni varsayılan uygulamalar ekleyeceği ve tabi ki Siri sisteminin de bir hayli değişleceği iddia edildi. Fakat bu yenilikler için Apple tarafından henüz doğrulama gelmediğini belitelim.

İLGİLİ HABER:  Apple Ekrana Gömülü Parmak İzi Üzerinde Çalışıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?