iOS 11 iPhone 5s Modellerinde İstenen Değerleri Vermiyor

12
252
iOS 11 iPhone 5s

Apple, iOS 11 final sürümünü bugün yayınladı. Zaten söz konusu işletim sisteminin ne gibi yeni özellikler sunacağını ilk beta sürümünden bu yana konuşuyoruz. Yeni gelen teknolojilerle epey bir ilgi çeken iOS 11 işletim sisteminin nasıl yükleneceği ve hangi modellere geleceği konusunda da bilgiler vermiştik. Şimdi ise yeni işletim sisteminin ilk denemeleri yapılmaya başlandı.

Kullanıcıların en fazla dikkat ettikleri nokta ise iPhone 5s. Güncellemeyi alan en eski seri olması nedeniyle sorunlarla gündeme geleceği ve iOS 11 işletim sisteminin kararlı olarak çalıştıramayacağı iddia edilen telefonların, ilk test sonuçları da yayınlandı.

iPhone 5s iOS 10.3 Sürümünde Daha Başarılı

Yayınlanan son testlere göre iPhone 5s akıllı telefonları, iOS 10.3 sürümünde bir tık daha başarılı gibi gözüküyor. Değerlendirmenin uygulama hızlarına göre yapıldığını da eklemeden geçmeyelim.

iPhone 5s

Bu testlere göre iPhone 5s akıllı telefonlarının uygulama hızlarının iOS 10.3 sürümünde daha önce olduğu görülüyor. Test için kullanılan ve final sürümüne eşit olan iOS 11 GM kullanan cihazın ise toplamda 12 saniye gibi bir süre geride kaldığı oraya çıkıyor.

Bu arada final sürümüyle ilgili olarak yapılan testlere henüz tam olarak geçiş yapmadık. Yani bugün yayınlanan sürümle beraber değerler değişebilir. Fakat iOS 11 GM sürümü için yapılan karşılaştırmaya bakacak olursak iPhone 5s istenen uyumu sağlayamamış gibi duruyor. Daha detaylı olarak bakmak isterseniz yukarı da yer alan tabloyu inceleyebilirsiniz.

Final sürümünü yükleyen iPhone 5s kullanıcılarından haberleri de bekliyoruz. Sizce yeni sürümün telefonda performansı nasıl?

İLGİLİ HABER:  iPhone Kullanıcıları için Yeni Güvenlik Sorunu

12 YORUMLAR

  1. 4 yildir 5s kullancsym. ben dun aksam yukledim. sahsen cok begendim bence gelmis gecmis en iyi guncelleme oldu. perfonmans gayet guzel bi sknti yasamadim. denetim ve bildirim merkezini cok begendim. cok kullansli olmus.

  2. Birçok sitede 6s leri kullananlar bile 1 gün şarj tam giderken %50 düşme olmuş diye yorum yazmışlar. Kimisi gece şarja takmış sabaha %20 anca şarj olmuş. O yüzden 5s kullanıcısı olarak kesinlikle şimdilik düşünmüyorum. 10.3.3(14G60) sürümüne devam 🙂

  3. Telefonumun 5s iOS 11 yüklediğime pişman oldum Facebook Messenger iptal oldu Twitter kasıyor Facebook ağırlaştı şarj tüketimi arttı vs. İndirmeyin 5s kaldırmıyor

    • Merhaba, yeni sürümlerde herzaman iTunes üzerinden geri yükleme yapıp, yeni bir iPhone olarak kurmanızı öneriyoruz. Eski yedekte ki veriler, yeni sürüme geçtiğinde çakışabiliyor. Buda hatalara sebep oluyor.

  4. 5s kulanıcısıyım facetime calısmıyor ama dığer uygulama ve ayarlar veya herhangi bir problem yasanmıyor bunun nedeni ne olabilir bi fikriniz varmı

  5. Aga şimdi şöyle bir şey var ben şu an güncellemeyi indiriyorum telefonum 9.3.2 sürümünde 5s kullanıyorum bir şey olmaz dimi 11 GM herhalde.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?