iOS 11 iPad’te Son Kullanılanları Göster Özelliği Nasıl Kapatılır?

2
1499
ipad son kullanilanlari goster kapatma

iOS 11 ile birlikte iPad ve iPhone kullanıcılarının hizmetine birçok kullanışlı özellik sunuldu. Son Kullanılanları Göster (Show Recents) özelliği de bunlardan birisi. Ancak kullanmak istemiyorsanız, iOS 11 yüklü iPad’inizde Son Kullanılanları Göster özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Apple, iOS 11 ile birlikte iPad için birçok kullanışlı Dock özelliğini de tanıttı. Son derece kullanıcı dostu olan Dock sayesinde, uygulamalar arasında geçiş yapabilir ve çoklu görev gereksinimlerini kolayca yerine getirebilirsiniz.

Dock, varsayılan olarak iPad’inizde kullandığını en son üç uygulamayı gösterecek şekilde ayarlanmıştır. Bu, sık kullandığınız uygulamaları çalıştırmak için zaman kaybetmenizin önüne geçen mükemmel bir özelliktir.

Ancak Dock’u son kullandığınız üç uygulama yerine istediğiniz uygulamaları barındıracak şekilde de ayarlayabilirsiniz. Bunun için “son uygulamaları göster” özelliğini devre dışı bırakmanız gerekiyor.

iOS 11 yüklü bir iPad Pro ya da iPad Air’de son kullanılan uygulamaları gösterme özelliğini devre dışı bırakmak için, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

iPad Dock’ta Son Kullanılanları Göster Özelliğini Kapatma

  1. iPad’inizdeki Ayarlar uygulamasına gidin.
  2. Genel sekmesine dokunun.
  3. Genel’in altında Çoklu Görev Hareketleri’ne dokunun.
  4. Burada Son Kullanılanları Göster seçeneğini göreceksiniz. Açıksa (yeşilse), kapatmak için üzerine dokunun (griye dönüşmesi gerekiyor).

iPad’inizde Son Kullanılanları Göster özelliğini tekrar etkinleştirmek için, yukarıdaki adımları izleyebilir ve özelliği açabilirsiniz.

iPad son kullanilanlari acma kapatma

İlginizi Çekebilir: Mac’te Netflix Çevrimdışı (Offline) Nasıl İzlenir?

İLGİLİ HABER:  iOS 11'de Bluetooth Cihazlar Arasında Geçiş Yapma

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?