iOS 11 İmza Karmaşası Kafaları Karıştırdı

0
112
iPhone 6s iOS 10.3.3 imzaları

Apple’ın yeni nesil işletim sistemi olarak karşımıza çıkan iOS 11 işletim sisteminin, kararlı sürümü yayınlandığı andan bu yana değişimi devam ediyor. Bir yandan yeni işletim sisteminin hatalarının giderilmesi adına önemli adımlar atılıyor, bir diğer yandan ise iOS 11 işletim sisteminin yeni özelliklerle güncellendiğini görüyoruz.

Çok daha başarılı bir işletim sistemi deneyimi için güncellemelerine devam edeceğini de bildiğimiz Apple’ın, son olarak kullanıcı geçişlerini hızlandırmak ve yeni sürümlere yöneltme açısından iOS 11 için imzalama kararlarının ortaya çıktığını da daha önce belirtmiştik. Tüm bu süreçte Apple, kullanıcıların yeni sürümleri kullanması adına iOS 11 işletim sisteminin imzalarını kapatmıştı. Sadece iOS 11 değil iOS 10.3.3 sürümüne dönüşlerinde kapatıldığı açıklanmıştı. Erken olarak açıklanan bu kararın hemen ardından aslında Apple’ın daha esnek bir sisteme izin verdiği ortaya çıktı.

iPhone 6s Kullanıcıları Geri Dönüşleri Yapabilir

Bu noktada bazı iPhone kullanıcıları için imzaların açık bırakıldığı ortaya çıktı. İlk olarak iPhone 6s modelinde gördüğümüz konu için Apple bir açıklama yapmamış olsa da iPhone 6s için imzaların hala açık olduğu ortaya çıktı. iOS 11 işletim sistemi için değil ama iOS 10.3.3 sürümü için iPhone 6s kullanıcılarına özel olarak imzaların açık bırakıldığı ortaya çıktı.

iPhone 6s iOS 10.3.3 imzaları

Neden böyle bir tercih yapıldı bilinmiyor fakat iPhone 6s modelinde hala iOS 11 sorunlarının bulunduğu ve bu nedenle kullanıcıların istedikleri zaman iOS 10.3.3 sürümüne geri dönmelerinin sağlandığı düşünülüyor. Diğer iPhone modelleri içinse imzaların tamamen kapatıldığı görülüyor.

Söz konusu kararın nedeni konusunda bir açıklama yapılacak olursa haberimizi güncelleyeceğiz. En azından bir sonraki iOS 11 güncellemesine kadar ise iPhone 6s için eski sürüm imzasının açık kalacağı düşünülüyor. Diğer iPhone modellerine neden böyle bir karar alınmadığı konusu ise ayrı bir soru işareti. Belki de Apple’ın bir hata nedeniyle imzaları bu model için açık bıraktığı da düşünülebilir.

İLGİLİ HABER:  2021 iMac Renkli Tasarımlarıyla Geliyor

İlginizi Çekebilir: iOS 11.1 İle 56 Yeni Emoji Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?