iOS 11 ile Yeni Live Photos Özellikleri Nasıl Kullanılacak

0
80
FLAC iphone desteği

iOS 11 ile iPhone’lar bir çok yeni özellik kazanacak ve güncellenmiş Live Photos bunlardan sadece biri. iOS 11 ile fotoğraf için yeni filtreler, Anahtar Fotoğrafın Ayarlanması (Key Photo) ve çekilen fotoğrafların boyutlarının değiştirilmesi veya kırpılması gibi düzenlemeye yönelik bir çok yeni özellik de kullanıcıların beğenisine sunulacak.

iPhone her ne kadar fazla kullanıcıya sahip bir ürün olsa da, Live Photos her kullanıcının sıklıkla kullandığı bir çekim modu değil. Ancak iOS 11 ile Live Photos moduna gelecek yeni özellikler çoğu kişinin fikrini değiştirecek nitelikte. Apple’ın getirdiği güzel özelliklerden biri ise Anahtar Fotoğraf Ayarlamasını yapabilecek olmamız. Ayrıca yeni gelen filtreler arasında Loop, Bounce ve Long Exposure gibi Instagram ve Snapchat kullanıcılarının yakından tanıdığı özellikler de bulunmakta.

Geçmişte iOS 10 işletim sisteminde kullandığımız gibi ekranın üst ortasında bulunan 3 halkalı sarı düğmeye bastığınızda Live Photos özelliğini açıp kapatabiliyorduk, bu yöntem iOS 11 için de geçerli. Uygulayacağınız filtreleri ise ister fotoğraf çekmeden önce istersek sonra da kullanabiliyoruz, bu konuda da değişen bir şey yok. Fotoğrafı çektikten sonra ise, Düzenle (Edit) düğmesine basarak fotoğraf üzerinde değişiklikler yapabiliriz.

Anahtar Fotoğrafı değiştirmek için aşağıdaki resimde görüldüğü gibi fotoğrafların üzerinde bulunan beyaz çerçeveli dikdörtgen kutucuğu kaydırarak ayarlama yapabiliyoruz. fotoğrafı seçtikten sonra beyaz çerçevenin üstünde beliren “Anahtar Fotoğrafı Ayarla” (Make Key Photo) kutucuğuna basarak işlemi tamamlıyoruz.

Yeni filtreleri kullanmak için ise Fotoğraflar (Photos) uygulamasındaki Live Photos bölümüne baktığınız şekilde ekranı en üste kaydırarak filtreler arasından seçim yapabilirsiniz. Herhangi bir filtreyi seçtiğinizde, bir süreliğine işlemin devam ettiğini gösteren dönen daire ekranda belirecek; sonrasında ise güncellenmiş filtreyi ekranın sol üst köşesinde göreceksiniz.

Siz de Live Photos çekim modunu sıklıkla kullanan biriyseniz konuyla ilgili düşüncelerinizi bizimle aşağıda paylaşabilirsiniz

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3.4 Güncellemesi Hangi Cihazlar İçin Geçerli Olacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?