iOS 11 İle Siri Akıllı Evlerde Mi Kullanılacak?

0
57
iOS 11 İle Siri

iPhone ve iPad için yeni işletim sistemi olan iOS 11 için Apple hızlı bir şekilde çalışmalara başladı. Şimdilerde her ne kadar Apple’ın iOS 10.3 sürümü için güncelleme iddiaları devam etse de bir yandan da Apple’ın yeni seri işlemcisi olan iOS 11 için çalışmaların başladığı düşünülüyor.

Apple’ın yeni işletim sistemi için beklenen yenilikler ise bir hayli fazla. Daha önce yazılarımızda da belirttiğimiz gibi iPhone ve iPad serilerine bambaşka bir hava getirecek olan yeni iOS sürümü ile ilgili yeni detaylarda gelmeye devam ediyor. Bu noktada son seri işletim sistemi için yeni iddia ise Siri ile ilgili geldi.

Siri Ev Eşyalarını Kontrol Edebilir

Yeni Güncelleme ile beraber Siri sistemlerinde çok daha gelişmiş bir yapay zeka sistemi görmemiz mümkün olacak. İddialara göre bu sürümden sonra artık Siri üzerinden yapay zekanın çalışıyor olması Siri akıllı asistanını da bambaşka bir duruma getirecek. Şöyle ki iPhone üzerinden standart Siri kullanımı değil söz konusu olan Siri ile akıllı ev eşyalarını kullanmak.

iOS 11 İle Siri

Sistemi bu alanda öne çıkan akıllı ev asistanı Amazon Echo ile açıklayalım. Google’ın da katkılarıyla beraber geliştirilen akıllı ev asistanı Echo sesli komut ile birçok işlemi yerine getirmenizi sağlıyor. Sesli mesaj göndermenize, internete girmenize, akıllı eş eşyalarını kontrol etmek gibi birçok işlevi yerine getirmenize olanak sağlıyor. Tabi bunun için kullanılan bir Amazon hoparlör sistemi benzeri cihazlar kullanmanız gerekiyor.

Siri Her Şeyi Tek Başına Mı Yapacak?

İddialara göre Amazon’un bu sisteminin benzeri bir sistem Siri için de kullanılacak. Siri’nin akıllı ev eşyalarını kontrol etmeleri sağlanırken bunun dışında iPhone telefonun Amazon Echo’nun hoparlörü görevi göreceği iddiası da bulunuyor. Yani şöyle ki bu durumda Siri ve iPhone sayesinde başka hiçbir sisteme ihtiyaç duymadan doğrudan akıllı ev eşyalarını da kontrol edebileceksiniz. Eğer bu iddialar doğru ise Apple’ın iOS 11 işletim sistemi ile cihazlarını çok daha akıllı hale getireceğini de söylemek yanlış olmaz. Tabi tüm bunlar için Apple’ın yapacağı tanıtımı ve yeni işletim sistemini beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 11’in Public Beta Sürümleri Nasıl Kurulur

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?